Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

 

Policjanci na spotkaniu z uczniami klas IV - VI

W dniu 4 marca 2014r. gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Kielcach - pana Marcina Wzorka i panią Iwonę Miter. Policjanci przeprowadzili z uczniami klas IV, V, VI pogadankę na temat kar, jakim podlegają osoby nieletnie w przypadku złamania prawa i nie stosowania się do powszechnie obowiązujących norm społecznych.

           Zwrócono szczególną uwagę na najczęstsze przejawy demoralizacji wśród młodych osób, tj. używanie i propagowanie wulgaryzmów, słów i obrazów obrażających godność innych, również tych publikowanych w Internecie, używanie lub rozprowadzanie substancji psychoaktywnych, alkoholu, papierosów, udział w kradzieżach i zniszczeniach na terenie szkoły, zachowania agresywne, prowokowanie powstawania sytuacji konfliktowych, przyniesienie na teren szkoły substancji i przedmiotów zagrażającej życiu lub zdrowiu innych uczniów, przejawianie zachowań niemoralnych, wagary.

Przypomniano również, jakie są procedury postępowania w sytuacjach zagrożenia dzieci demoralizacją i przestępczością, a także do kogo można się zwrócić o pomoc w przypadku realnego zagrożenia.

 

bip

Nasza szkoła

maj 2020
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Imieniny obchodzą: Augustyn, Jaromir, Wilhelm
Święta Katarzyna