HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

ROK SZKOLNY 2024/2025

 

 

W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym

W terminie głównym

  • język polski -  13 maja 2025 r. (wtorek) – godz. 9:00
  • matematyka -  14 maja 2025 r. (środa) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny - 15 maja 2025 r. (czwartek) – godz.9:00

W terminie dodatkowym

  • język polski - 10 czerwca 2025 r. (poniedziałek) – godz. 9:00
  • matematyka - 11 czerwca 2025 r. (wtorek) – godz. 9:00
  • język obcy nowożytny - 12 czerwca 2025 r. (środa) – godz. 9:00
 

Termin ogłoszenia wyników sprawdzianu ósmoklasisty:  4 lipca 2025 r.

Termin wydania zaświadczeń zdającym: 4 lipca 2025 r.

 

 

 

CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY
Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

 

 

Czas trwania (w minutach)

arkusz

standardowy

PRZEDŁUZENIE CZASU

Komunikat dyrektora CKE z dn. 17 sierpnia 2023 r. w sprawie szczegółowych sposobów dostosowania warunków i form przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty w roku szkolnym 2024/2025

język polski

150

do 225

matematyka

125

do 190

język obcy nowożytny

110

do 165

 

 

Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę.

 

Podstawowe zasady obowiązujące podczas przeprowadzania egzaminu

Podczas egzaminu z każdego przedmiotu zdający egzamin uczeń siedzi przy osobnym stoliku. Na stoliku mogą znajdować się wyłącznie arkusze egzaminacyjne, materiały i przybory pomocnicze wskazane w komunikacie dyrektora CKE.

 

Każdy zdający powinien mieć na egzaminie ósmoklasisty z każdego przedmiotu długopis (lub pióro) z czarnym tuszem (atramentem) przeznaczony do zapisywania rozwiązań (odpowiedzi).

 

Dodatkowo na egzaminie z matematyki każdy zdający powinien mieć linijkę. Rysunki – jeżeli trzeba je wykonać – zdający wykonują długopisem. Nie wykonuje się rysunków ołówkiem.

 

Do sali egzaminacyjnej nie można wnosić żadnych urządzeń telekomunikacyjnych, np. telefonów komórkowych, odtwarzaczy mp3, smartwatchy. Złamanie powyższej zasady będzie każdorazowo skutkować unieważnieniem egzaminu z danego przedmiotu;

 

W czasie egzaminu zdający mogą opuszczać salę egzaminacyjną w uzasadnionej sytuacji, po uzyskaniu zezwolenia przewodniczącego zespołu nadzorującego i po zapewnieniu warunków wykluczających możliwość kontaktowania się z innymi osobami, poza osobami udzielającymi pomocy medycznej;

 

Członkowie zespołu nadzorującego nie mogą udzielać zdającym wyjaśnień dotyczących zadań egzaminacyjnych. Nie mogą również w żaden sposób komentować zadań egzaminacyjnych;

 

W przypadku:

stwierdzenia niesamodzielnego rozwiązywania zadań egzaminacyjnych lub zakłócania przebiegu egzaminu, lub wniesienia do sali egzaminacyjnej materiałów lub przyborów pomocniczych niewymienionych w komunikacie dyrektora CKE egzamin danego ucznia z danego przedmiotu egzaminacyjnego może zostać unieważniony.

 

REKRUTACJA

 

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych odbywać się będzie, poprzez System Elektronicznego Naboru dostępny na stronie internetowej https://kielce.e-omikron.pl (strona będzie dostępna dla kandydatów od początku maja 2025 roku).

 

 

Postępowanie rekrutacyjne odbywać się będzie w terminach określonych w Zarządzeniu nr 14/2025 Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty z dnia 31 stycznia 2025 roku. Link do zarządzenia:

https://kuratorium.kielce.pl/98377/zarzadzenie-nr-14-2025-swietokrzyskiego-kuratora-oswiaty-z-dnia-31-stycznia-2025-w-sprawie-okreslenia-terminow-przeprowadzania-postepowania-rekrutacyjnego-i-postepowania-uzupelniajacego-w-tym-termino/

Poniżej przedstawiamy ofertę szkół, dla których organem prowadzącym jest Miasto Kielce. Szczegółowe informacje można również uzyskać bezpośrednio na stronie internetowej każdej ze szkół.

Oferta - licea 2025

Oferta - technika 2025

Oferta - szkoły branżowe 2025

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.