Z okazji Dnia Dziecka

życzymy Wam zdrowia, radości, spełnienia wszystkich dziecięcych marzeń

i samych słonecznych dni. Niech uśmiech zawsze gości na Waszych twarzach,

a każdy dzień był niesamowity i wyjątkowy. Bądźcie kreatywni, pełni entuzjazmu i motywacji do działania. Pamiętajcie, że jesteście wyjątkowi!

 

Dyrekcja i Grono Pedagogiczne 

 

 

OGŁOSZENIE

Informujemy, że istnieje możliwość zapewnienia opieki wakacyjnej dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Takiego zgłoszenia można dokonać do dnia 15.06.2023 r.

Zasady organizacji zajęć opiekuńczych:

 

Terminy:

 • 26.06.2023 r. – 07.07.2023 r.
 • 21.08.2022 r. – 01.09.2023 r.

 

Godziny pracy: 800 – 1600

 

Przewidujemy łączenie dzieci w różnych przedziałach wiekowych w jedną grupę.

 

Opiekę nad dziećmi będą sprawowali różni nauczyciele, w tym nauczyciele, którzy nie pracują z dziećmi w ciągu roku.

 

W czasie opieki wakacyjnej szkoła nie zapewnia posiłków.

 

Opieka wakacyjna przewidziana jest dla dzieci rodziców pracujących.

 

Dostarczenie oświadczenia do wicedyrektora szkoły do dnia 15.06.2023 r.

 

 

 

 

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz Wesołego Alleluja

życzy Dyrekcja

Szkoły Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie 

 

 

 

 

KOMUNIKAT

Informuję, że wszystkie wnioski o przyjęcie dziecka do Punktu Przedszkolnego/Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024 zostały rozpatrzone pozytywnie. 

5 kwietnia 2023 r. przedstawione zostaną listy dzieci zakwalfikowanych do poszczególnych oddziałów. 

 

Listy dzieci przyjętych w postępowaniu rekrutacyjnym do PunktuPrzedszkolnego/Oddziału Przedszkolnego na rok szkolny 2023/2024 będą znajdowały się w placówce.

 

 

 

 

 

ZAGROŻENIA W INTERNECIE 

Zachęcamy do:

 • rozmowy z dzieckiem,
 • omówienia jego aktywności w Internecie,
 • dopytania o ewentualne problemy, z jakimi się boryka,
 • zwrócenie uwagi na zachowanie dziecka w ostatnim czasie – jego ogólne samopoczucie, poziom zmęczenia, rodzaj filmów i muzyki jakiej słucha.

Istnieje możliwość założenia filtrów ochrony rodzicielskiej, aby uchronić dziecko przed szkodliwymi treściami. Nie pozwólmy, aby stała im się krzywda, bądźmy blisko nich dając im poczucie, że są dla nas ważni, że nam na nich zależy, że jesteśmy ich przyjaciółmi, nauczycielami i przewodnikami.

 

GRY KOMPUTEROWE 

Gry komputerowe to bardzo popularna forma rozrywki dla dzieci i młodzieży. Czy wiesz, że: 

60% dzieci w wieku 4-14 lat używa komputera do grania (opracowanie: „Gry w życiu uczniów, Instytut Badań Edukacyjnych”), a 94% nastolatków w wieku 12-17 lat gra w gry wideo (opracowanie: The report of the APA Task Force on Violent Media, American Psychological Association).

 

Chłopcy zdecydowanie cześciej korzystają z gier komputerowych niż dziewczeta. Gra prawie 90% chłopców, a 40% dziewcząt (opracowanie: „Gry w życiu uczniów, Instytut Badań Edukacyjnych”).

 

Ponad połowa (52,4%) chłopców gra codziennie (opracowanie: EU-NET-ADB "Badanie naduzywania Internetu przez młodzież w Polsce).

 

62% dzieci poniżej 7 roku zycia korzysta z gier na smartfonie lub tablecie (opracowanie: FDN "Korzystanie z urządzeń mobilnych przez małe dzieci w Polsce).

 

Prawie 85% gier wideo dostępnych na rynku zawiera treści przemocowe (The report of the APA Task Force on Violent Media, American Psychological Association).

 

Gry komputerowe mogą wspierać rozwój poznawczy, emocjonalny i społeczny dzieci. Wpływają pozytywnie na: spostrzegawczość, reakcje na bodźce, zdolności przestrzenne, procesy myślowe oraz koncentrację uwagi. Poprawiają refleks i koordynację wzrokowo-ruchową oraz ćwiczą umiejętność współdziałania w grupie.

 

Jednak nadmierne granie może powodować problemy z koncentracją uwagi przez dłuższy czas, zaniedbywania nauki, aktywności fizycznej, kontaktów z rodziną i kolegami. Może ono prowadzić również do rezygnacji z innych zainteresowań, a nawet zaniedbywania czynności takich, jak jedzenie czy sen. W skrajnych przypadkach doprowadzić nawet do uzależnienia.

 

Gry zawierające agresję i brutalną przemoc powodują wzrost poziomu agresji u dzieci, uczą wrogich zachowań wobec innych ludzi oraz tego, że jedynym sposobem na rozwiązywanie problemów jest używanie siły. 

 

JAK ZACHOWAĆ BEZPIECZEŃSTWO? - WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW 

Poniżej zamieszczam również kilka wskazówek dla rodziców, dotyczących zachowania bezpieczeństwa w korzystaniu z gier komputerowych:

Określ zasady dotyczące czasu, jaki twoje dziecko może przeznaczać na gry komputerowe.

 

Zadbaj o to, aby dziecko nie grało codziennie, ale też nie rób tradycji z tej formy spędzania czasu. Jeśli ustalisz, że w waszym domu gra się w określone dni, np. w piątki i niedziele, dziecko przez cały tydzień będzie żyło oczekiwaniem na włączenie komputera.

 

Zainteresuj się, w co gra twoje dziecko i czy gra jest dla niego odpowiednia. Porozmawiaj z dzieckiem o grach, z których korzysta, sprawdź, czego może się z nich nauczyć.

 

Zanim kupisz swojemu dziecku grę, upewnij się, że jest odpowiednia do jego wieku. Może ci w tym pomóc system oceny gier PEGI.

 

Zwróć uwagę, czy w zachowaniu twojego dziecka nie pojawiają się sygnały uzależnienia od komputera.

 

Upewnij się, że twoje dziecko z powodu grania nie zaniedbuje obowiązków domowych i szkolnych.

 

Sprawdź, czy gra jest pozbawiona mikropłatności.

 

Pamiętaj, że istnieją mini gry, które nie wymagają instalacji, a zawierają treści nieodpowiednie dla dzieci.

 

Zwróć uwagę na to, czy w grze można kontaktować się z innymi graczami. Jeśli tak – sprawdź, czy znajomości, jakie zawiera twoje dziecko, są bezpieczne. Kontakt z innymi użytkownikami może być potencjalnym źródłem niebezpiecznych sytuacji i podejmowania ryzykownych zachowań.

 

Wskazówki pochodzą z broszury

pt.: „Zagrożenia w Internecie. Zapobieganie-reagowanie. Gry komputerowe”.

 

 Gry komputerowe – oznaczenia

W naszym kraju wiele gier komputerowych oznaczonych jest wg systemu PEGI (Pan-European Game Information). Jest to ogólnoeuropejski system klasyfikacji gier stworzony przez producentów gier w celu udzielenia rodzicom w Europie pomocy w podejmowaniu świadomych decyzji o zakupie gier komputerowych.

 

Symbole PEGI znajdują się na opakowaniu gry. Wskazują one następujące kategorie wiekowe: 3, 7, 12, 16 i 18 lat, nadane zgodnie z zawartością gry z poziomem rozwoju młodego użytkownika. Na stronie internetowej www.pegi.info można sprawdzić klasyfikację gry i jej kategorię wiekową.

 

W systemie PEGI poza klasyfikacją wiekową można znaleźć oznaczenia informujące o potencjalnie szkodliwych treściach występujących w grze, takich jak przemoc, wulgaryzmy czy hazard. Przed zakupem gry warto zapoznać się z jej klasyfikacją, aby podjąć przemyślaną decyzję.

 

Gdzie można uzyskać pomoc?

W celu uzyskania porad i wskazówek rodzice mogą dzwonić pod nr telefonu 800 100 100, oferujący bezpłatną i anonimową pomoc dla dorosłych (rodziców, nauczycieli, pedagogów). 

Dzieci i młodzież, którzy potrzebują pomocy, chcą z kimś porozmawiać o swoich problemach mogą dzwonić pod numerem telefonu 800 121 212 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży Rzecznika Praw Dziecka).

 

 

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie informuje, że w dniu 26 stycznia 2023 r. odbędzie się zabawa choinkowa. W tym dniu nastąpi zmiana organizacji zajęć.

 

Czas trwania lekcji:

 

1.     8.00 – 8.30

 

2.     8.35 – 9.05

 

3.     9.10 – 9.40

 

4.     9.45 – 10.15

 

5.     10.25 – 10.55

 

6.     11.00 – 11.30

 

7.     11.35 – 12.05

 

8.     12.10 – 12.40

 

Zabawa karnawałowa dla przedszkola od godziny 11.00 – 13.00

 

Zabawa dla klas 1 – 3 od godziny 13.30 – 15.30

 

Zabawa dla klas 4 – 8 od godziny 16.00 – 19.00

 

Odwozy i przywozy:

 

I odwóz 11.00 – klasy 1 – 3

 

II odwóz 11.35 – klasy 4 – 8 (bez chłopców klas 7 i 8)

 

III odwóz 12.50 – dzieci przebywające na świetlicy i chłopcy klas 7 i 8; tym kursem zostaną zabrane do szkoły na zabawę dzieci klas 1 – 3;

 

IV odwóz 15.30 – klasy 1 – 3 i równocześnie przywóz uczniów klas 4 – 8 na zabawę;

 

V odwóz 19.00 – klasy 4 – 8;

 

 

Dochodzący uczniowie z klas 4 – 8 po zabawie choinkowej odbierani są przez rodziców.

 

 

KOMUNIKAT 

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie informuje, że z dniem 2 stycznia 2023 r. zmieniają się stawki żywieniowe w naszej szkole.

 

Nowe stawki przedstawiają się następująco:

* Jednodaniowy obiad dla uczniów (zamiennie zupa z drugim daniem) 4,00 zł.

* Posiłki dla dzieci przedszkolnych pozostających w szkole do 5 godzin (drugie śniadanie i obiad dwudaniowy) – 6,50 zł.

* Trzy posiłki dla dzieci przedszkolnych pozostających w szkole powyżej 5 godzin (drugie śniadanie, obiad dwudaniowy i podwieczorek) 9,00 zł.

 

 

Zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia spędzonych w gronie bliskich oraz wiele szczęścia i radości w nadchodzącym Nowym Roku 2023 życzą

 

Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej

w Świętej Katarzynie

 

 

 

PODZIĘKOWANIA 

 

Szanowni Państwo,

Miło mi poinformować, że Pani Ewa Metryka-Warchołzostała laureatem konkursu na Nauczyciela Roku klas IV-VIII, zajmując IV miejsce w województwie, w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 prowadzonym przez „Echo Dnia”.

 

Serdecznie dziekuję wszystkim osobom za oddanie głosu w Plebiscycie. 

Dyrektor Szkoły

 

 

ŚWIĄTECZNA ZBIÓRKA CHARYTATYWNA

 

Zapraszamy do udziału w akcji charytatywnej dla bardzo potrzebującej rodziny z Radlina, której tuż przed Świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2021 roku, zmarła mama osierocając jednaścioro dzieci. 

 

Potrzebne są następujące produkty:

 • Żywność
 • Środki czystości i higieny
 • Pościel, koce
 • Zabawki, samochody, kolorowanki, kredki
 • Ubrania oraz buty dla dzieci:
 1. Julia: buty rozmiar 31, spodnie rozmiar 140, bluzeczki 134/140, koszulki, sweterki, getry itp.
 2. Kuba: buty rozmiar 37, spodnie rozmiar 150, bluzy, koszulki itp.
 3. Paweł: buty rozmiar 43, spodnie rozmiar 164, bluzy, koszulki itp.
 4. Paulina: spodnie rozmiar 34, koszulki rozmiar S itp.
 5. Karolina: spodnie rozmiar 32, bluzy, koszulki rozmiar M itp.
 6. Kinga: spodnie rozmiar 36, bluzy, koszulki rozmiar M itp.

 

Termin zakończenia zbiórki: 9 grudnia 2022 r.

 

 

PODZIĘKOWANIA

 

Miło mi poinformować, że nasza Szkoła zajęła II miejsce w powieckie kieleckim jako Szkoła Roku, w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 prowadzonym przez „Echo Dnia”.

 

Ponadto I miejsce w powiecie kieleckim w kategorii Nauczyciel Roku klas IV-VIII zajęła Pani Ewa Metryka-Warchoł, która awansowała do finału wojewódzkiego. 

 

Serdecznie dziekuję wszystkim osobom za udział i oddanie głosu w Plebiscycie, prosząc jednocześnie o głosy dla Pani Ewy na etapie wojewódzkim w kategorii Nauczyciel Roku klas IV-VIII. 

Głosowanie będzie trwa od 28 listopada 2022 r. do 12 grudnia 2022 r. do godz. 20:30.

 

Link do głosowania na Nauczyciela Roku:

 

 

Dyrektor Szkoły 

 

 

 

KOMUNIKAT 

Apel Wojewody Świętokrzyskiego oraz Świętokrzyskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej

w sprawie niebezpieczeństwa zatrucia tlenkiem węgla oraz zwiększonej liczby pożarów budynków

 

 

Okres jesienno-zimowy rozpoczęcie sezonu grzewczego wiąże się z niebezpieczeństwem zatruć tlenkiem węgla oraz zwiększoną liczbą pożarów budynków. Najlepszym sposobem uniknięcia tragedii jest montaż czujników tlenku węgla oraz dymu. Urządzenia takie – w porę sygnalizujące zagrożenie – powinny być standardowym elementem wyposażenia naszych domów czy mieszkań.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców regionu świętokrzyskiego o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności podczas korzystania z urządzeń grzewczych. Niestety, statystyki mówią same za siebie. W 2022 roku świętokrzyscy strażacy gasili aż 760 pożarów budynków mieszkalnych. Życie straciło 16 osób, a 57 zostało rannych. Niedawno, w wyniku pożaru budynku w powiecie opatowskim śmierć poniosła czteroosobowa rodzina. Przyczyny wypadków są zazwyczaj podobne: nadmiar sadzy w kominie, wadliwa instalacja grzewcza bądź elektryczna czy też zwykła ludzka nieostrożność.

Tlenek węgla to tak zwany cichy zabójca – nie da się go wyczuć, gdyż jest bezwonny i bezbarwny. Dlatego chrońmy się przed jego wpływem, dbając, aby systemy grzewcze i wentylacyjne były sprawne oraz koniecznie zlecając okresowe przeglądy przewodów kominiarskich i instalacji elektrycznej. Najlepsza jednak profilaktyka to montaż czujników tlenku węgla dymu, które ostrzegą nas przed niebezpieczeństwem.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń zatrucia tlenkiem węgla należy niezwłocznie skontaktować się ze służbami ratunkowymi – numer alarmowy 112.

Świadomie zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i naszych bliskich.

 

Co jest główną przyczyną zatruć tlenkiem węgla?

Głównym źródłem zatruć w budynkach mieszkalnych jest niesprawność przewodów kominowych: wentylacyjnych i dymowych. Ich wadliwe działanie może wynikać z:

 • nieszczelności,
 • braku konserwacji, w tym czyszczenia,
 • wad konstrukcyjnych,
 • niedostosowania istniejącego systemu wentylacji do standardów szczelności stosowanych okien i drzwi, w związku z wymianą starych okien i drzwi na nowe.

PRZYPOMINAMY!

Zgodnie z § 34 rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 7.06 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. Nr 109 poz.719), w obiektach, w których odbywa się proces spalania paliwa stałego, ciekłego lub gazowego, usuwa się zanieczyszczenia z przewodów dymowych i spalinowych:

 • cztery razy w roku w domach opalanych paliwem stałym (np. węglem, drewnem),
 • dwa razy w roku w domach opalanych paliwem ciekłym i gazowym,
 • co najmniej raz w miesiącu, jeżeli przepisy miejscowe nie stanowią inaczej od palenisk zakładów zbiorowego żywienia i usług gastronomicznych,
 • co najmniej raz w roku usuwamy zanieczyszczenia z przewodów wentylacyjnych.

Z kolei art. 62 ust. 1 pkt 1 c ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2010 r. Nr 243, poz.1624) zobowiązuje właścicieli i zarządców bloków mieszkalnych i domów jednorodzinnych do okresowej kontroli, co najmniej raz w roku stanu technicznego instalacji gazowych oraz przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych).

RADZIMY!

Co zrobić, aby uniknąć zaczadzenia?

 1. Systematycznie czyść, sprawdzaj szczelność i wykonuj przeglądy techniczne przewodów kominowych.
 2. Użytkuj tylko sprawne techniczne urządzenia, zgodnie z instrukcją producenta.
 3. Nie zasłaniaj i nie przykrywaj urządzeń grzewczych.
 4. Nie zaklejaj i nie zasłaniaj kratek wentylacyjnych.
 5. W przypadku wymiany okien na nowe, sprawdź poprawność działania wentylacji, nowe okna są najczęściej o wiele bardziej szczelne w stosunku do wcześniej stosowanych w budynku i mogą pogarszać wentylację.

Nie bagatelizuj objawów takich jak: bóle i zawroty głowy, duszność, senność, osłabienie, przyspieszona czynność serca, mogą one być sygnałem, że ulegamy zatruciu tlenkiem węgla.

W takiej sytuacji natychmiast przewietrz pomieszczenie, w którym się znajdujesz i zasięgnij porady lekarskiej.

 

 

 

KOMUNIKAT

 

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

 

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
 

Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

 

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

 

 

Termin: od 5.12.2022 r. do 19.12.2022 r. 

 

Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katrzynie  (taras od strony dziedzińca)

 

 

PARTNERZY  AKCJI :

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

 

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. 

 

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

 

 

Instrukcja zgłoszenia roszczenia z umowy ubezpieczenia EDU PLUS

w Towarzystwie Ubezpieczeniowym InterRisk 

rok szkolny 2022/2023

 

Przed przystąpieniem do zgłoszenia należy przygotować:

 • Serię i numer polisy, z której będzie zgłaszanie roszczenia
 • Dane osobowe osoby Ubezpieczonej
 • Dane Ubezpieczającego
 • Numer rachunku bankowego, na które należy wypłacić świadczenie
 • Dokumentację medyczną z przebiegu i zakończenia leczenia

 

Szkodę można zgłosić w następujący sposób:

 • Telefonicznie pod numerem (22) 575-25-25
 • Pocztą tradycyjną – kompletną dokumentację należy wysłać na adres: 

           Przegr. Pocztowa nr 3334, 610-40 Katowice

 • Pocztą elektroniczną - skany wymaganych dokumentów (wskazanych w §21 OWU) należy przesłać na adres e-mail: szkody@interrisk.pl

 

Druk zgłoszenia roszczenia dostępny jest do pobrania na stronie www.interrisk.pl pod poniższym linkiem: 

https://www.interrisk.pl/szczegoly-produktu/szkolne-edu-plus/

 

 

NUMERY POLIS

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi:  EDU-A/P nr 119072

 

Punkt Przedszkolny:  EDU-A/P nr 122355

 

Kontakt: Elżbieta Salij-Rosińska
                tel. 730 952 198

 

 

KOMUNIKAT 

 

Miło mi poinformować, że nasza Szkoła została zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym, który w województwie świętokrzyskim jest prowadzony przez „Echo Dnia”.

 

Ponadto nominację do tytułu Nauczyciel Roku otrzymała pracująca w naszej szkole Pani Ewa Metryka-Warchoł.

 

Głosowanie będzie trwać od 25 października 2022 r. do 22 listopada 2022 r. do godz. 20:30.

 

Zachęcamy wszystkich do głosowania.

 

Link do głosowania na Szkołę Roku:

 

 

Link do głosowania na Nauczyciela Roku

 

 

KOMUNIKAT 

 

Informuję, że dzień 14 października 2022 r. - Dzień Edukacji Narodowej (art. 74 Karty Nauczyciela) jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

W tym dniu szkoła organizuje zajęcia opiekuńczo - wychowawcze w świetlicy szkolnej w godzinach pracy świetlicy. W tym dniu nie pracuje również stołówka szkolna.

 

 

 

 

HARMONOGRAM DOSTĘPNOŚCI NAUCZYCIELI

Szkoły Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej

W ŚWIĘTEJ KATARZYNIE

LP

Nazwisko i imię nauczyciela

Dzień tygodnia i godzina konsultacji

 1.  

Stępień Beata

Poniedziałek – 13.30 - 14.30

 1.  

Metryka–Warchoł Ewa

Wtorek – 13.30 - 14.30

 1.  

Baran Edyta

Czwartek – 13.30 - 14.30

 1.  

Chmiel Nina

Wtorek – 14.20 - 15.20

 1.  

Czernikiewicz Andrzej

Wtorek – 15.00 – 16.00

 1.  

Dębicka Małgorzata

Czwartek – 11.50 - 12.50

 1.  

Dwojewska Bożena

Wtorek – 14.00 - 15.00

 1.  

Figiel Monika

Poniedziałek – 12.00 -13.00

 1.  

Grzejszczyk Monika

Czwartek – 14.20 – 15.20

 1.  

Hajduk Ewa

Środa – 14.40 – 13.40

 1.  

Koprowska Marta

Czwartek – 13.30 - 14.30

 1.  

Kopyś Anna

Poniedziałek – 11.50 - 12.50

 1.  

Kozieł Anna

Środa – 13.30 - 14.30

 1.  

Łapka Beata

Środa – 11.50 - 12.50

 1.  

Mazur Halina

Poniedziałek – 14.20 – 15.20

 1.  

Mazur Jadwiga

Wtorek – 12.00 - 13.00

 1.  

Pająk Barbara

Poniedziałek – 13.30 - 14.30

 1.  

Pańtak Iwona

Czwartek – 13.30-14.30

 1.  

Pokrzywka Katarzyna

Poniedziałek – 13.30 - 14.30

 1.  

Puchała Robert

Wtorek – 14.15 – 15.15

 1.  

Skrzeczyna Magdalena

Czwartek – 13.30 - 14.30

 1.  

Stępnik Teresa

Czwartek –13.00 - 14.00

 1.  

Świetlik Dariusz

Wtorek – 13.45 – 14.45

 1.  

Wzorek–Biskup Barbara

Czwartek – 14.45 – 15.45

 

 

 

Harmonogram przywozów i odwozów dzieci

Szkoła Podstawowa im. Poetów Doliny Wilkowskiej

w Św. Katarzynie

od 12 września 2022 r.

 

Przywóz I

05 – Szkoła

07 – Wilków ul. Stara Wieś

13 – Wilków ul. Łazy

7 17 - Wilków ul. Sosnowa

23 – Ciekoty

33 – Wilków I ul. Łysogórska

35 – Wilków II ul. Łysogórska

37  - Wilków III ul. Łysogórska 

7 39 - Wilków IV ul. Łysogórska 

41 – Szkoła

 

Przywóz II

43 – Św. Katarzyna ul. Żeromskiego

45 – Św. Katarzyna I ul. Grabowa

47 – Św. Katarzyna II ul. Grabowa

49 – Św. Katarzyna III ul. Grabowa

53 – Krajno Zagórze

57 – Szkoła

 

 

                                                                   Odwozy uczniów

Dzień tygodnia

I odwóz

II odwóz

III odwóz

Poniedziałek

11:45

13:35

15:10

Wtorek

12:45

13:35

15:10

Środa

12:45

13:35

15:10

Czwartek

12:45

13:35

15:10

Piątek

11:45

13:35

15:10

 

 

Opiekunem przywozu jest Pani Maria Szymczyk

Opiekunem odwozu jest Pani Marta Bzymek

 

 

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 • 01.09.2022 r. - rozpoczęcie roku szkolnego
 • 23.12.2022 r. – 31.12.2022 r. -  zimowa przerwa świąteczna
 • 30.01.2023 r. – 12.02.2023 r. - ferie zimowe
 • 06.04.2023 r. - 11.04.2023 r. - wiosenna przerwa świąteczna
 • 23.06.2023 r. - zakończenie roku szkolnego

DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH

W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

 

 • 31 października 2022 r.
 • 2, 4, 5 maja 2023 r.
 • 23, 24, 25 maja 2023 r. - egzamin ósmoklasisty
 • 9 czerwca 2023 r.

 

HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2022/2023

SPOTKANIA ODBYWAJĄ SIĘ W CZWARTKI 

 

15 września 2022 r.

1 grudnia 2022 r.

16 luty 2023 r.

27 kwietnia 2023 r. 

 

 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

 

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 odbędzie się 1 września 2022 r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej.

Autobus szkolny wyjeżdża po dzieci o godzinie 8.15.

 

I odwóz o godz. 10.00 - klasy 0-III

II odwóz o godz. 10.30 - klasy IV-VIII

 

Podręczniki i zeszyty ćwiczeń będą wydawane dzieciom 1 września. Proszę o przyniesienie plecaków na podręczniki i zeszyty ćwiczeń. 

 

 

 

KOMUNIKAT

Informuję, że 30 sierpnia 2022 r. (wtorek) odbędzie się spotkanie informacyjne dyrekcji i wychowawców oddziałów przedszkolnych z rodzicami w następującym porządku:

 • grupa 3-laktów o godz. 16.00
 • grupa 5-6 latków o godz. 17.00
 • grupa 4-5 latków o godz. 18.00

 

 

 

WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA

grupa 3 latków

Rok szkolny 2022/ 2023

 

Wyprawka:

 • grube kredki ołówkowe Bambino/Astra/Jumbo (zapakowane w piórnik)
 • nożyczki
 • fartuszek do malowania
 • 2 sztuki grubych klejów w sztyfcie
 • teczka z gumką (na prace dziecka)
 • buty na zmianę do chodzenia po przedszkolu zapinane na rzepy
 • zestaw ubranek na zmianę (bluzka, koszulka, spodnie na gumce, skarpetki, 2x majteczki) wszystko zapakowane w podpisany worek ściągnięty sznurkiem

 

Wykaz pozostałych przyborów potrzebnych do pracy na zajęciach oraz przyborów higienicznych podany zostanie na pierwszym spotkaniu we wrześniu do zakupu grupowego przez osoby wyznaczone w grupie.

 

Książki również zostaną zakupione grupowo.

Wychowawca: Bożena Dwojewska

 

 

WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA

grupa 4-5 latków

Rok szkolny 2022/ 2023

      

  

 • blok techniczny kolorowy
 • kredki ołówkowe (w podpisanym piórniku)
 • temperówka
 • nożyczki
 • farby plakatowe
 • plastelina
 • klej 2 szt.
 • 1 arkusz brystolu ( kolor do wyboru: czerwony, zielony lub żółty)          
 • teczka (na prace dzieci)
 • 1 ryza papieru ksero
 • fartuszki (do malowania farbami)
 • podkładki na stolik (do malowania farbami)
 • mydło w płynie
 • opakowanie chusteczek nawilżonych

 

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW

Książki zostaną zakupione grupowo. Poinformujemy o szczegółach we wrześniu na pierwszym spotkaniu. Gdyby ktoś chciał kupić podręczniki indywidualnie proszę o kontakt z wychowawcą. 

 

UBRANIA NA ZMIANĘ

Proszę przynieść ubrania na zmianę dla dziecka (bluzka, spodenki, majteczki, skarpetki) w worku ze sznurkiem.

 

PROSZĘ ABY WSZYSTKIE PRZYBORY, KSIĄŻKI I WOREK NA UBRANIA BYŁY PODPISANE

 

Wychowawca: Monika Figiel i Jadwiga Mazur

 

 

WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA

grupa 5-6 latków klasa „0"

rok szkolny 2022/2023

 Wyprawka:

 • Ołówek
 • Gumka
 • Kredki grube miękkie
 • Temperówka
 • Pisaki
 • Plastelina
 • Zeszyt do korespondencji 16 kartkowy w kratkę
 • Blok techniczny kolorowy (format A4)
 • Klej w sztyfcie
 • Nożyczki
 • Książeczka do kolorowania
 • Ryza papieru (nie dotyczy dzieci, które uczęszczają do zerówki)
 • Obuwie miękkie na zmianę zapinane na rzepy

 

WSZYSTKIE PRZYBORY POWINNY BYĆ PODPISANE

 

Wykaz podręczników:

 • „Olek i Ada” BB+ - Wiesława Żaba-Żabińska, Anna Banaś Wyd. MAC Pakiet dla dzieci sześcioletnich
 • Religia: „Jezus mnie kocha” Autor ks. K. Mielnicki i E. Kondrak wyd. JEDNOŚĆ
 • Język angielski kl. ‘’0’’:,,New English Adventage’’ STARTER– tylko zeszyt ćwiczeń, Regina Raczyńska, Cristina Bruni. Wyd. PEARSON

Wychowawca: Teresa Stępnik

 

LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI 

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo edukacji i nauki we współpracy  Centrum GovTech w kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

Informacja o zakupionym w ramach programu laboratoria Przyszłości sprzęcie, który zostanie wykorzystany na zajęciach lekcyjnych i zajęciach dodatkowych. 

 

L.p.

Nazwa towaru

Minimalne wymagania

Ilość sztuk

 1.  

Filament

Biodegradowalne filamenty PLA do drukarki 3D na bazie mączki kukurydzianej, do modeli skomplikowanych geometrycznie, mięknie w temperaturze 50-600C. 1 rolka = 1 kg, 17 kolorów

17

 1.  

Drukarka 3D wraz z akcesoriami

 • zabudowane lub wymienne boki drukarki,
 • łączność WiFi, USB, karta SD
 • zdalny podgląd wydruku,
 • pole robocze min. 15cm x 15cm x 15cm,
 • stół roboczy: wymienny
 • kompatybilny slicer,
 • średnica dyszy: 0,4 mm
 • wyświetlacz: z polskim menu, dotykowy, kolorowy
 • obudowa drukarki: przeźroczysta
 • gwarancja co najmniej 12 miesięcy, autoryzowany serwis na terenie Polski, SLA do 3 tygodni, serwis i wsparcie techniczne, w tym serwis wyłącznie na terenie RP, wsparcie techniczne w języku polskim, instrukcja obsługi w języku polskim (niekoniecznie papierowa). Interfejs w języku polskim lub angielskim.

1

 1.  

Laptop

Laptop o parametrach:

 • Ekran o przekątnej 15,6 cali
 • Procesor Intel Core i5 11gen
 • Pamięć RAM 16GB
 • Dysk 512 SSD
 • Złącza: D-SUB, HDMI, USB, czytnik kart SD
 • Komunikacja: WI-FI, Bluetooth 4.0
 • System operacyjny: Windows 10Pro

1

 1.  

Mikrokontroler z czujnikami i akcesoriami

Mikrokontroler wraz z wyposażeniem dodatkowym, a w szczególności: płytki stykowe prototypowe oraz  zestaw przewodów

1

 1.  

Lutownica/Stacja lutownicza z gorącym powietrzem

Stacja wyposażona w funkcję płynnej regulacji temperatury i jej stabilizacji.

Parametry minimalne stacji lutowniczej:

 • Wyświetlacz LED z podświetleniem
 • Moc: 75W
 • Napięcie zasilania: 24V
 • Zakres temperatur: 200-480°C
 • Przepływ powietrza 120l/min

1

 1.  

Kamera przenośna cyfrowa wraz z akcesoriami

Parametry minimalne:

 • Jakość zapisu Full HD
 • Stabilizator obrazu - optyczny lub cyfrowy.
 • Szerokokątny obiektyw 26,8 mm
 • Nagrywanie w rozdzielczości 4K Ultra HD (3840x2160 pikseli)
 • Zoom optyczny 20x
 • Zoom cyfrowy 250x
 • Ekran: panoramiczny (16:9)

Akcesoria:

 • Torba na kamerę
 • Ładowarka
 • Akumulator – 2 szt.
 • Zasilacz
 • Przewód sieciowy USB

1

 1.  

Statyw z akcesoriami

Przeznaczenie do aparatu i kamery

Parametry minimalne:

 • Mocowanie górne: ¼” gwint męski
 • Regulowana wysokość
 • Głowica statywu: 3D
 • Noga statywu: 4 częściowy (3x rozciągany)
 • Regulacja wysokości kolumny środkowej

1

 1.  

Mikroport z akcesoriami

 • Nie wymagający podłączenia kablowego do kamery
 • System mikrofonów bezprzewodowych do lustrzanek cyfrowych, kamer bezlusterkowych i kamer wideo lub urządzeń mobilnych, który zapewnia szczegółowy, nadający się do emisji dźwięk.
 • dwa kable wyjściowe: TRS do kamer i TRRS do smartfonów lub tabletów. 

1

 1.  

Oświetlenie do realizacji nagrań

Zestaw lamp światła ciągłego. Parametry:

 • 2 świetlówki o mocy 35W
 • Temperatura barwy świetlówek 5500K
 • Regulowana wysokość

1

 1.  

Mikrofon kierunkowy z akcesoriami

Mikrofon kierunkowy pojemnościowy, zapewniający doskonałe nagrania dźwięku do wideo. Zintegrowany uchwyt tłumika pomaga uniknąć hałasu przenoszonego mechanicznie. Dołączone kable z dwoma wyjściami TRS i TRRS umożliwiają nagrywanie dźwięku zarówno za pomocą lustrzanek cyfrowych, jak i smartfonów.

1

 1.  

Gimbal

Gimbal do aparatu fotograficznego i kamery

Parametry:

• Maksymalna prędkość kątowa gimbala przy sterowaniu ręcznym: Oś Pan: 360°/s, Oś Tilt: 360°/s, Oś Roll: 360°/s
• Punkty końcowe: Oś obrotu Pan: 360° pełen zakres, Oś obrotu Roll: -240° do +95°, Oś Tilt: -112° do +214°
• Częstotliwość pracy: 2.4000-2.4835 GHz
• Moc nadajnika: < 8 dB
• Akumulator: model: RB2-3400 mAh -7.2 V, rodzaj ogniw: 18650 2S, pojemność: 3400mAh, energia: 24.48 Wh, maksymalny czas pracy: 14 godzin, czas ładowania: ok. 2 godziny przy użyciu szybkiej ładowarki 18W
• Połączenie: Bluetooth 5.0; USB-C
• Wspierane mobilne systemy operacyjne: iOS 11 lub wyższy; Android 7.0 lub wyższy
• Wymiary: złożony: 26 × 21 × 7,5 cm (z uchwytem), rozłożony: 40 × 18,5 × 17,5 cm (z uchwytem, bez rozszerzonego gripa/ statywu)

1

 1.  

Aparat fotograficzny z akcesoriami

Parametry:

 • Rozdzielczość matrycy min. 20 MP
 • Wbudowana lampa błyskowa Interfejs: USB, wskazane Wi-Fi, Bluetooth,
 • Zoom optyczny 2,9x
 • Wbudowana lampa błyskowa
 • Stabilizacja optyczna obiektywu.
 • W przypadku gdy łącznie zostaną spełnione wymagania techniczne obu pozycji, aparat fotograficzny oraz kamera cyfrowa mogą być w jednym urządzeniu

1

 1.  

Mikroskop wraz akcesoriami

 

Parametry minimalne:

 • okular 10x
 • obiektyw 4x, 10x, 40x
 • powiększenia 40x, 100x, 400x
 • koło filtrowe: 6 kolorowych filtrów
 • regulacja ostrości: współosiowa śruba makro i mikrometryczna
 • oświetlenie LED górne/dolne z regulacją jasności
 • stolik z pokrętłami przesuwu w płaszczyźnie poziomej 90x90 mm z mocowaniem preparatów
 • gotowe preparaty: 5 szt.
 • szkiełka przedmiotowe: 5 szt
 • szkiełka nakrywkowe: 10 szt
 • pudełko na preparaty - pęseta, pipeta, probówka, patyczek preparacyjny, igła preparacyjna
 • pokrowiec - zasilacz sieciowy

20

 1.  

Zestaw klocków magnetycznych

Kolorowe klocki magnetyczne minimum 45 elementów z elementami elektronicznymi

 

22

 1.  

Zestaw klocków magnetycznych

Kolorowe klocki magnetyczne minimum 144 elementy, w skład którego mają wchodzić minimum 46 trójkątów, 44 kwadraty, 6 prostokątów, 6 trójkątów wysokich, 12 pięciokątów, minimum 4 koła, minimum 4 sześciokąty

20

 

 

Harmonogram przywozów i odwozów dzieci

Szkoła Podstawowa im. Poetów Doliny Wilkowskiej

w Św. Katarzynie

od 1 września 2022 r.

 

Przywóz I

15 – Szkoła

17 – Wilków ul. Stara Wieś

19 – Wilków ul. Łazy

22 – Wilków ul. Sosnowa

25 – Wilków I ul. Łysogórska

27 – Wilków II ul. Łysogórska

32 – Szkoła

 

Przywóz II

33 – Św. Katarzyna ul. Żeromskiego

35 – Św. Katarzyna I ul. Grabowa

37 – Św. Katarzyna II ul. Grabowa

39 – Św. Katarzyna III ul. Grabowa

43 – Krajno Zagórze

45 – Szkoła

 

                                                                   Odwozy uczniów

Dzień tygodnia

I odwóz

II odwóz

III odwóz

Poniedziałek

12:45

13:35

15:10

Wtorek

12:45

13:35

15:10

Środa

12:45

13:35

15:10

Czwartek

12:45

13:35

15:10

Piątek

12:45

13:35

15:10

 

 

Opiekunem przywozu jest Pani Maria Szymczyk

Opiekunem odwozu jest Pani Marta Bzymek

 

 

 

KOMUNIKAT

Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2022/2023

 

Klasa

Tytuł podręcznika

Autor

0

Tak! Jezus mnie kocha.

E. Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek

I

Poznaję Boży świat

Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek

II

Odkrywam Królestwo Boże

Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

III

Poznaję Jezusa

Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak

IV

Miejsca pełne Bogactw

Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek

V

Szczęśliwi, którzy szukają prawdy

Ks. dr K. Mielnicki,  E. Kondrak

VI

Tajemnice Bogatego życia

Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska

VII

Błogosławieni, którzy szukają Jezusa

Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska

VIII

Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi

Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska

 

 

 

OGŁOSZENIE 

 

 

 

 

Jak można pomóc dziecku dobrze się zachowywać ?

 

        Wielu rodziców niepokoi się o to, czy wywiera na swoje dziecko właściwy wpływ. Jednym z problemów, które najbardziej martwią rodziców jest kwestia dyscypliny, czyli pytanie co zrobić, aby dzieci dobrze się zachowywały. Dla wielu rodziców ten problem może okazać się zbyt trudny. Wydaje się, że każdy ma swoje zdanie na temat: Jak należy wychowywać dzieci? Czy zbyt mało dyscypliny oznacza, że dzieci wymknęły się nam spod kontroli? Czy zbyt surowa dyscyplina sprawi, że zwrócą się przeciwko nam?

Wiemy, że dzieciom potrzebne są granice, aby mogły czuć się bezpiecznie, ale wcale nie jest łatwo owe granice wyznaczyć.

 

Pozytywne wybory rodziców:

 

* dawaj dzieciom przykład dobrego zachowania - dzieci uczą się naśladując zachowania innych i z pewnością będą naśladować Twoje postępowanie,

* zmieniaj otoczenie, a nie dziecko - lepiej jest trzymać cenne, niebezpieczne przedmioty poza zasięgiem dziecka niż karać dziecko za jego naturalną ciekawość,

* wyrażaj swoje życzenia pozytywnie - mów dzieciom czego od nich oczekujesz, a nie tylko to czego sobie życzysz,

* stawiaj realne wymagania - pamiętej o tym, aby zadawać sobie pytanie: czy Twoje wymagania odpowiadają wiekowi i sytuacji dziecka? Musisz okazać więcej cierpliwości, jeżeli Twoje dziecko jest bardzo małe, albo kiedy choruje lub jest zmęczone* nie polegaj zanadto na nagrodach i karach - w miarę jak dzieci dorastają, kary i nagrody stają się coraz mniej skuteczne. Wyjaśniaj powody Twoich decyzji. Negocjuj ze starszymi dziećmi, stosuj taktykę odwracania uwagi w przypadku małych dzieci. 

 

Wychowując dzieci pamiętajmy, że:

 1. Miłość jest najważniejszą potrzebą wszystkich dzieci. Jest także istotnym elementem pozytywnej dyscypliny. Im częściej okazujesz dziecku miłość, przytulając je, całując i mówiąc mu ,,kocham Cię”, tym bardziej będzie chciało Ono udowodnić, że na nią zasługuje. Miłość pozwala dziecku zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
 2. Granice są potrzebne nawet w najbardziej kochającym się związku, w którym ludzie potrafią się słuchać. Bycie rodzicem polega między innymi na wyznaczaniu granic. Jest czymś naturalnym, że dziecko testuje owe granice. To nie jest niesforność ale część procesu uczenia się. Dzieci czują się bezpieczniej jeśli trzymamy się granic, które zostały wyznaczone, nawet jeśli czasami narzekają.
 3. Śmiech pomaga rozładować napięte sytuacje. Czasami rodzice stają się tacy poważni, że rodzicielstwo przestaje dawać im radość. Dostrzegajmy zabawne strony bycia rodzicem i pozwólmy sobie na  śmiech kiedy jest to możliwe.
 4. Chwal i zachęcaj swoje dziecko. Oczekuj, że dziecko będzie się dobrze zachowywało i zachęcaj je do podejmowania wysiłków. Chwalmy je za dobre zachowania i starajmy się ignorować te niewłaściwe. Im częściej będziemy zrzędzić, tym rzadziej nasze dziecko będzie nas słuchać.
 5. Słuchajmy uważnie tego, co mówią nasze dzieci. Interesujmy się tym co robią i co czują. Zapewniajmy je, że silne uczucia nie są czymś złym, jeśli wyraża się je w odpowiedni sposób.
 6. Szanujmy swoje dzieci tak jak szanowalibyśmy dorosłego. Pozwólmy im uczestniczyć w podejmowaniu decyzji, szczególnie tych, które ich dotyczą. Słuchajmy ich zdania. Jeśli mamy zamiar powiedzieć dziecku coś przykrego, zastanówmy się, jak by to zabrzmiało gdybyśmy powiedzieli to komuś dorosłemu. Przeprośmy, jeśli postąpiliśmy niewłaściwie.
 7. Ustalmy porządek dnia. Małe dzieci będą się czuły bezpieczniej i łatwiej będzie nam uniknąć konfliktów jeśli ustalimy początek dnia. Będą się czuły lepiej, jeśli wprowadzimy stałe pory posiłków, snu i zabaw.
 8. W każdej rodzinie potrzebne są pewne zasady, jednak starajmy się zachowywać elastyczność w przypadku małych dzieci. Kiedy już ustalimy zasady obowiązujące w rodzinie, bądźmy konsekwentni. Dzieci mogą się poczuć bardzo niepewnie, jeśli jednego dnia wprowadzimy jakąś zasadę a następnego ją odwołamy.
 9.  Postrzeganie świata z perspektywy własnego dziecka i wyobrażanie sobie tego co ono czuje jest kluczem do zrozumienia jego zachowania. Przypomnijmy sobie, jak my czuliśmy się będąc dzieckiem i jak niezrozumiały wydawał się nam świat dorosłych, kiedy mieliśmy poczucie, że potraktowano nas niesprawiedliwie.

Iwona Pańtak 

KOMUNIKAT

Kuratorium Oświaty w Kielcach

Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu

Zachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.

Telefon zaufania i bezpłatny czat internetowy dla uczniów przeżywających trudności  800 12 12 12 

Młodzi ludzie, którzy przeżywają trudności wpływające na zdrowie psychiczne, mogą skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Dzwoniąc pod numer 800 12 12 12, otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne. Rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.

Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z czatu internetowego. Nie wymaga on logowania oraz instalowania żadnej aplikacji.

Telefon i czat są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

Więcej informacji na temat Dziecięcego telefonu Zaufania można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Dziecka.

Telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka od 1 listopada zastąpił ogólnopolską infolinię dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605).

 

 

 

Instrukcja zgłoszenia roszczenia z umowy ubezpieczenia EDU PLUS

w Towarzystwie Ubezpieczeniowym InterRisk 

rok szkolny 2021/2022

 

Przed przystąpieniem do zgłoszenia należy przygotować:

 • Serię i numer polisy, z której będzie zgłaszanie roszczenia
 • Dane osobowe osoby Ubezpieczonej
 • Dane Ubezpieczającego
 • Numer rachunku bankowego, na które należy wypłacić świadczenie
 • Dokumentację medyczną z przebiegu i zakończenia leczenia

 

Szkodę można zgłosić w następujący sposób:

 • Telefonicznie pod numerem (22) 575-25-25
 • Pocztą tradycyjną – kompletną dokumentację należy wysłać na adres: 

           Przegr. Pocztowa nr 3334, 610-40 Katowice

 • Pocztą elektroniczną - skany wymaganych dokumentów (wskazanych w §21 OWU) należy przesłać na adres e-mail: szkody@interrisk.pl

 

Druk zgłoszenia roszczenia dostępny jest do pobrania na stronie www.interrisk.pl pod poniższym linkiem: 

https://www.interrisk.pl/szczegoly-produktu/szkolne-edu-plus/

 

 

NUMERY POLIS

 

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi:  EDU-A/P nr 102597

 

Punkt Przedszkolny:  EDU-A/P nr 102596

 

Kontakt: Elżbieta Salij-Rosińska
                tel. 730 952 198

 

 

POWRÓT DZIECI DO SZKOŁY - WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW

 

       Powrót dzieci do szkół, chodź długo wyczekiwany może okazać się nie lada wyzwaniem, również dla rodziców. Oto kilka porad jak wesprzeć dziecko w powrocie do szkoły:

Motywuj - poprzez:

 • Skupienie uwagi na pozytywnych aspektach powrotu do szkoły;
 • Zauważenie korzyści jakie dziecko może czerpać z nauki stacjonarnej;
 • Wyznaczanie małych celów do realizacji i docenianie każdego postępu;
 • Wzmacnianie drobnych starań i każdego przejawu pozytywnego zachowania;

 

Zadbajmy o małe przyjemności po szkole np. lody, wspólne granie w planszówkę, wycieczka rowerowa. Nie naciskajmy, nie przypominajmy o klasówkach, lepszych ocenach, dzieci i tak czują presję przed powrotem do szkoły, nie wzmacniajmy jej.

 

Pamiętaj o emocjach:

 

W związku z powrotem do szkoły u dzieci mogą pojawić się różne emocje od radości, poprzez lęk, strach i złość. Zaakceptujmy je, nie negujmy i nie oceniajmy. Okażmy zrozumienie, wspierajmy pozytywne myślenie, wskazując korzyści z aktualnej sytuacji.

 

Po powrocie dziecka ze szkoły do domu nie pytajmy o oceny i sprawdziany, ale o emocje i samopoczucie. Można zapytać:

 • jak się czułeś w szkole;
 • co dobrego się wydarzyło;
 • w czym mogę Ci pomóc?

Szczera wspierająca rozmowa pomoże dziecku, wyrazić lęki i obawy związane ze szkołą, a także rozładować emocje.

Po powrocie do szkoły mogą pojawić się pewne problemy. Rodzice muszą być gotowi na:

 • niechęć- może pojawić się przez parę dni, ale może też pojawić się u dzieci, które chętnie wróciły do szkoły;
 • pogorszenie ocen- powrót do nauki stacjonarnej, wiąże się z ponowną adaptacją do systemu oceniania, czy sposobu przekazywania wiedzy, co może skutkować spadkiem ocen;
 • spadek koncentracji uwagi – może być związany z inną niż dotychczas organizacją lekcji i pracy;
 • napięcie zarówno fizyczne jak i emocjonalne- może to być wynik przeciążenia nową sytuacją. Zadbajmy o aktywność fizyczną i relaks dziecka;
 • unikanie rówieśników- ponowny wielogodzinny kontakt z rówieśnikami może okazać się trudnym zadaniem.

W każdej z powyższych sytuacji pamiętajmy aby zapytać:

 • jak się czujesz ?
 • w czym mogę pomóc?
 • czego potrzebujesz w tej sytuacji ?

Bądźmy:

 • wspierający;
 • wyrozumiali;
 • otwarci na nowe emocje i potrzeby dziecka.

Pedagog szkolny

 

 

 

 

OGŁOSZENIE

Informujemy, że Szkoła Podstaowa im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie przyłącza się do akcji "ZBIERAJ NAKRĘTKI",które zostaną przekazane na rzecz dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej

 

 

 

 

Jeżeli Twoje dziecko potrzebuje pomocy psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej zgłoś wychowawcy, dyrektorowi – umożliwimy kontakt ze specjalistami.

 

Przydatne adresy:

 

 1. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bodzentynie

ul. Wolności 1A
26-010 Bodzentyn 
tel/fax. 41 3115020
e-mail. pppbodzentyn@op.pl


 1. Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie

ul. Suchedniowska 3
26-010 Bodzentyn
tel/fax 41 311 55 41
e-mail: mgops@bodzentyn.ugm.pl


 1. Komisariat Policji w Bodzentynie

ul. Piłsudskiego 3,

26 - 010 Bodzentyn

telefon: sekretariat:  041 349 36 82, fax: 041 349 37 82
bodzentyn@ki.policja.gov.pl

 

 1. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR)
  ul. Wrzosowa 44
  25-211 Kielce,
  e-mail: pcpr@powiat.kielce.pl

Punkt konsultacyjno – doradczy mieści się na ul. Okrzei 18 IV piętro, lokale 9 i 10


 1. Centrum Interwencji Kryzysowej (CIK) 
  ul. Urzędnicza 7
  25-729 Kielce
  tel. 41 366 48 47 (telefon całodobowy)
 2.  

 1. Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji (ŚCPiE)

ul. J. Nowaka Jeziorańskiego 65, 25-432 Kielce

Rejestracja Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii 41 36-76-788

Sekretariat dyrektora 41 36-76-302, Fax 41 36-76-938

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów alkoholowych 41-3676-302 wew.23

adres mailowy: scpie@profilaktyka.com

 1. Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „PRO”                 

ul. Jana Kochanowskiego 7/16

25-384 Kielce

Adres do korespondencji:
   Jana Nowaka – Jeziorańskiego 65
   25-432 Kielce tel. 508910792; 500478878

   e-mail: spr-pro@wp.pl

 

 1. NZOZ „SYNTONIA”
  Poradnia Zdrowia Psychicznego w Kielcach 
  ul. Podgórska 20
  25-103 Kielce 
  tel. 41 341 52 57

 1. Poradnia Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży
  25-731 Kielce
  ul. Słoneczna 1
  tel: 041 345 11 47

 

 1. Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, Zakład Opieki Psychiatrycznej

25-411 Kielce

Szydłówek Górny 1C/3

tel: 041 332 77 52

 

 1. Poradnia Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży, Poradnia Leczenia Uzależnień i Poradnia Leczenia Uzależnień od Substancji Psychotropowych

25-711 Kielce

ul. Karczówkowska 36tel: 041 366 94 00

e-mail: rejestracja@nadziejarodzinie.org.pl

12. Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach (dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych); Poradnia Logopedyczna

 

25-729 Kielce,

ul. Urzędnicza 16

 tel: 41 367 67 28;  fax: 41 367 69 51

Email: sekretariat@mzppp.pl

 

 

 

116 111
telefon zaufania dla dzieci
i młodzieży

 

800 100 100
telefon dla rodziców
i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa w sieci

Miło mi poinformować, że nasza Szkoła zajęła II miejsce w powieckie kieleckim jako Szkoła Roku, w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 prowadzonym przez „Echo Dnia”.

 

Ponadto I miejsce w powiecie kieleckim w kategorii Nauczyciel Roku klas IV-VIII zajęła Pani Ewa Metryka-Warchoł, która awansowała do finału wojewódzkiego. 

 

Serdecznie dziekuję wszystkim osobom za udział i oddanie głosu w Plebiscycie, prosząc jednocześnie o głosy dla Pani Ewy na etapie wojewódzkim w kategorii Nauczyciel Roku klas IV-VIII. 

Dzień dobry

 

Proszę o poinformowanie rodziców o zmianie organizacji pracy w dniu 26 stycznia 2023 r. w związku z balem karnawałowym.

 

Czas trwania lekcji:

 

1.     8.00 – 8.30

 

2.     8.35 – 9.05

 

3.     9.10 – 9.40

 

4.     9.45 – 10.15

 

5.     10.25 – 10.55

 

6.     11.00 – 11.30

 

7.     11.35 – 12.05

 

8.     12.10 – 12.40

 

Zabawa karnawałowa dla przedszkola od godziny 11.00 – 13.00, poprzedzona obiadem o godzinie 10.45.

 

Zabawa dla klas 1 – 3 od godziny 13.30 – 15.30

 

Zabawa dla klas 4 – 8 od godziny 16.00 – 19.00

 

Odwozy i przywozy:

 

I odwóz 11.00 – klasy 1 – 3

 

II odwóz 11.35 – klasy 4 – 8 (bez chłopców klas 7 i 8)

 

III odwóz 12.50 – dzieci przebywające na świetlicy i chłopcy klas 7 i 8; tym kursem zostaną zabrane do szkoły na zabawę dzieci klas 1 – 3;

 

IV odwóz 15.30 – klasy 1 – 3 i równocześnie przywóz uczniów klas 4 – 8 na zabawę;

 

V odwóz 19.00 – klasy 4 – 8;

 

Dochodzących uczniowie z klas 4 – 8 po zabawie odbierani są przez rodziców.

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.