DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

 

Dzień 14 października  2021 r. był w naszej  szkole dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W związku z tym nie było tradycyjnych lekcji,  w zamian nauczyciele przygotowali dla swoich wychowanków wiele ciekawych atrakcji. Uczniowie mieli okazję wzięcia udziału w różnorodnych grach, zabawach, konkursach i quizach. Odbyły się  rozgrywki sportowe na sali gimnastycznej, a także był czas na  oglądanie filmów.

Na długiej przerwie miał miejsce krótki apel, podczas którego przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego przypomnieli okoliczności ustanowienia dnia 14 października Dniem Edukacji Narodowej, zwanego powszechnie Dniem Nauczyciela. Następnie złożyli życzenia Dyrekcji, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły oraz wręczyli im słodkie upominki.

            Dzień ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze.

Magdalena Skrzeczyna

 

SPOTKANIE UCZNIÓW KLASY VII i VIII Z PRZEDSTAWICIELAMI POWIATOWEJ PORADNII PSYCHOLOGICZNO-PEDAGOGICZNEJ W BODZNETYNIE

Pracę szkoły wspiera wiele instytucji. Jedną z nich jest Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Bodzentynie. W ramach współpracy 7 października 2021 r. odbyły się warsztaty dla uczniów klasy VII i VIII prowadzone przez psychologa, pedagoga wymienionej poradnii. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę w zakresu orientacji zawodowej. Podczas zajęć poznawali swoje predyspozycje, zainteresowania, co ułatwi im w przyszłości podjęcie decyzji dotyczącej wyboru szkoły ponadpodstawowej. W celu podnieisenia swojej motywacji do nauki poznali skuteczne metody uczenia się. 

Iwona Pańtak 

 

DZIEŃ CHŁOPAKA

30 września 2021 r., w naszej szkole odbył się konkurs przeprowadzony przez Samorząd Uczniowski na najsympatyczniejszego chłopca w szkole.

Konkurs składał się z dwóch kategorii i obejmował klasy I-III oraz klasy IV-VIII. Z każdej klasy dziewczęta wytypowały po jednym kandydacie:

  • klasa I Franciszek Matysek
  • klasa II Julian Głazowski
  • klasa III Miłosz Gruba
  • klasa IV Kajetan Kowalik
  • klasa V Antoni Matysek
  • klasa VI Piotr Banak
  • klasa VII Przemysław Lasota
  • klasa VIII Oliwier Łoboda

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • w kategorii klas I-III Julian Głazowski
  • w kategorii klas IV-VIII Piotr Banak

Uczniowie zostali nagrodzeni brawami oraz orzymali upominki.

Ewa Metryka-Warchoł 

 

 PAMIĘTAMY !

W dn. 28.09.2021 r. odbył się w naszej szkole apel upamiętniający 82 rocznicę wybuchu II wojny światowej, który został przygotowany przez uczniów klasy 8 pod kierunkiem pani Haliny Mazur.

W zaprezentowanym montażu składającym się z utworów poetyckich oraz fragmentów prozy uczniowie złożyli hołd tym, którzy bohatersko bronili ojczyzny podczas napadu Niemców we Wrześniu 1939 r., jak również tym, którzy doznali wielu krzywd i polegli w czasie ciągnącej się wiele lat wojny. Wspomniane zostały sylwetki partyzantów walczących z okupantem na terenie Gór Świętokrzyskich, w tym najbardziej znanego - dowódcy oddziałów partyzanckich - Jana Piwnika „Ponurego”.  I choć nie sposób jest przywołać w kilkunastominutowym programie wszystkich okrucieństw wojny, to płynie z niego jeden wniosek:  należy się pamięć i wdzięczność BOHATEROM, bo to właśnie dzięki takim ludziom możemy uczyć się, pracować i żyć w czasach pokoju. Występowi towarzyszył szkolny chórek,  który wykonał pieśni patriotyczne przy akompaniamencie pana Roberta Puchały.

Magdalena Skrzeczyna 

 

SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 10 września 2019 r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym. Tematem prelekcji dla klas I-III była "Bezpieczna droga do szkoły". W ramach kampanii "Świętokrzyskie nie hejtuje", która ma za zadanie zwrócić uwagę na problem hejtu - uczniowie klas IV-VIII poszerzyli swoją wiedzę na temat niebezpiecznych zachowań w Internecie. Uświadomili sobie, że "hejtowanie" jest karalne. Tematem spotkania był "Bezpieczny Internet". -VIII poszerzyli swoją wiedzę na temat niebezpiecznych zachowań w Internecie, uświadomili sobie, że "hejtowanie" jest karalne. Tematem spotkania był "Bezpieczny Internet. 

Iwona Pańtak 

 

 

 

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.