GMINNY   KONKURS   RECYTATORSKI

W dn. 28 kwietnia 2021 r. został rozstrzygnięty Gminny Konkurs Recytatorski pt. „Wiersze poetów z Doliny Wilkowskiej”, dedykowany dla uczniów klas III ze szkół podstawowych Gminy Bodzentyn. Ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawirusa, w tym roku konkurs przybrał zupełnie inną formę, a mianowicie odbył się online. Uczniowie nie mogli zaprezentować się tak, jak to miało miejsce dotychczas, czyli bezpośrednio przed komisją. W zamian nagrali filmik z recytacją wybranego wiersza, a następnie dostarczyli go organizatorowi. Do konkursu zgłosili się uczniowie ze szkół podstawowych w Psarach Starej Wsi, we Wzdole Rządowym, w Śniadce i w Św. Katarzynie.

Komisja konkursowa w składzie: dyrektor Ewa Orzechowska, wicedyrektor Beata Stępień, nauczycielki j. polskiego – panie Magdalena Skrzeczyna i Halina Mazur dokonała przeglądu prezentacji konkursowych. Przy ocenie zwracano uwagę przede wszystkim na: stopień pamięciowego opanowania tekstu, poprawne i płynne recytowanie dobór i interpretację utworu, kulturę słowa i ogólny wyraz artystyczny. Jury miało bardzo trudny wybór, ponieważ mali recytatorzy byli świetnie przygotowani i prezentowali bardzo wysoki poziom. Podczas wygłaszania wierszy zwracali uwagę na cechy świętokrzyskiej gwary.

 

 Laureatami konkursu zostali:

I miejsce – Maksymilian Kózka

II miejsce – Michalina Gołąbek

III miejsce – Julian Tyc

 

Ponadto wyróżnienia otrzymali:

Daria Koprowska

Mikołaj Łapka

Katarzyna Borycka

 

                                                Gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

 

UCZEŃ Z KLASĄ 

Lider w nauce i zachowaniu wybierany  jest  w naszej szkole spośród  uczniów klas IV – VIII, którzy uzyskali najwyższą średnią, wyróżniali się wzorowym  zachowaniem i aktywnie uczestniczyli w życiu szkoły. Otrzymuje on  tytuł „Ucznia z klasą” oraz  statuetkę – postać trzymającą w dłoniach  „szóstkę” - najwyższą w skali szkolnych ocen. Wybory odbywają się  raz w roku, po zakończeniu I semestru na posiedzeniu Rady Pedagogicznej.

W bieżącym roku szkolnym tytuł „Ucznia z klasą” otrzymała uczennica klasy VII – Natalia Borycka, która uzyskała na zakończenie I semestru średnią ocen z przedmiotów 4,93  oraz wzorową ocenę z zachowania.

Natalia jest pogodną, koleżeńską i niezwykle ambitną dziewczyną. W wolnym czasie lubi czytać książki, zwłaszcza przygodowe, grać w gry planszowe lub bawić się ze swoimi pupilami – psem i kotem. Zajęcia te pozwalają jej się zrelaksować. Jak sama przyznaje, nauka nie sprawia jej trudności, ponieważ lubi zdobywać nową i pogłębiać dotychczasową wiedzę. Nie ma jednego ulubionego przedmiotu, gdyż każdy dostarcza jej wielu ciekawych wiadomości. W bliższej  przyszłości chciałaby dostać się do wybranej szkoły średniej, a w dalszej – marzy, aby  zostać architektem i projektować wnętrza.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów

Skrzeczyna Magalena

 

Funkcja dostępna tylko dla zalogowanych.