Szkoła Podstawowa

im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Św. Katarzynie

Ślubujemy

            22 października 2019 roku słowa ślubowania wypowiedziało zgodnym chórem 7 uczniów i 3 uczennice klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie.

            Uroczystość pasowania na ucznia rozpoczęła się o godz. 1100 Przewodnicząca SU przywitała zebranych gości: Sekretarza Gminy pana Wojciecha Furmanka, panią Dyrektor Szkoły Ewę Orzechowską, nauczycieli, rodziców i uczniów, po czym nastąpiła część artystyczna. Pierwszaki pod kierunkiem pani Ewy Hajduk prezentowały swoje zdolności artystyczne. Recytowały wiersze i śpiewały wesołe piosenki przy akompaniamencie pana Roberta Puchały. Kulminacyjnym punktem było uroczyste ślubowanie. Po ślubowaniu pani Dyrektor dokonała pasowania na ucznia i wręczyła pierwszakom pamiątkowe dyplomy. Starsi koledzy obdarowali bohaterów dzisiejszego dnia drobnymi upominkami. Resztę dnia w szkole dzieci spędziły na wesołej zabawie oraz na pałaszowaniu smakołyków przygotowanych przez troskliwych rodziców.

Hajduk E.

  

 

Dziękujemy Nauczycielom!

15 października 2019 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie klasy VIII pod opieką pani Haliny Mazur przygotowali program artystyczny, w którym wierszem i piosenką wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. Zaprezentowali również wierszyki z humorem na temat poszczególnych przedmiotów, nauczycieli oraz wydarzeń z życia szkoły. Na zakończenie programu złożyli moc gorących i szczerych życzeń płynących prosto uczniowskich serc.

Po występie członkowie Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom i pracownikom szkoły słodkie upominki.

Skrzeczyna M.

  

Dzień Chłopaka

         Dnia 30 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W tym dniu dziewczęta z Samorządu Szkolnego złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły prezenty. Z okazji tego święta został rozstrzygnięty konkurs na najsympatyczniejszego chłopaka w szkole. Wybrano dwóch uczniów: z klasy IV – Piotra Banak i z klasy VIII - Bartosza Naplochę. Chłopcy otrzymali piękne kubeczki z napisem ,,Najsympatyczniejszy chłopak". Zwycięzcy otrzymali gromkie brawa.

            7 października 2019r. z okazji Dnia Chłopaka odbyła się w naszej szkole dyskoteka dla klas IV – VIII zorganizowana przez Samorząd Szkolny. Trwała ona od godziny 17.00 do godziny 19.00. Zabawa, jak to zwykle bywa, była udana. Rytmiczna muzyka zachęcała do pląsów i porywała do tańca nawet najbardziej opornych.

Kopyś A.

"Był taki wrzesień ..."

Pamiętny Wrzesień 1939 roku – to właśnie wtedy atakiem wojsk III Rzeszy na Polskę rozpoczął się największy konflikt zbrojny w historii. Ten kataklizm pochłonął miliony ofiar na całym świecie.Przez 6 lat większość krajów zaangażowana była w działania wojenne.  Pierwszą i jedną z największych ofiar tych tragicznych wydarzeń była Polska i mieszkający w niej ludzie. 

17 września 2019r. odbył się w naszej szkole uroczysty apel upamiętniający 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i ataku ZSRR na Polskę. Przygotowali go uczniowie klasy VIII wraz z nauczycielem historii, panią Anną Kozieł. W prezentowanych wierszach oddali hołd bohaterom i wszystkim ofiarom wojny, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnym kraju. Występ artystyczny wzbogaciły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru.

Skrzeczyna M. 

bip

Nasza szkoła

listopad 2019
P W Ś C Pt S N
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
Imieniny obchodzą: Arkadia, Mikołaj, Stanisław
Święta Katarzyna