OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE

OGŁOSZENIE
Informuję, że wydawanie zaświadczeń egzaminu ósmoklasisty będzie 8 lipca 2022 r. w godzinach od 10.00 do 12.00.
KOMUNIKAT
Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2022/2023
Klasa
|
Tytuł podręcznika
|
Autor
|
0
|
Tak! Jezus mnie kocha.
|
E. Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek
|
I
|
Poznaję Boży świat
|
Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek
|
II
|
Odkrywam Królestwo Boże
|
Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
|
III
|
Poznaję Jezusa
|
Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
|
IV
|
Miejsca pełne Bogactw
|
Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek
|
V
|
Szczęśliwi, którzy szukają prawdy
|
Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
|
VI
|
Tajemnice Bogatego życia
|
Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska
|
VII
|
Błogosławieni, którzy szukają Jezusa
|
Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska
|
VIII
|
Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi
|
Ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska
|
OGŁOSZENIE
Informuję, że zakończenie roku szkolnego 2021/2022 dla oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VIII odbedzie się 24 czerwca 2022 r. o godz. 9.00 na sali gimnastycznej
OGŁOSZENIE
Informuję, że istnieje możliwość zapewnienia opieki wakacyjnej dzieciom z oddziałów przedszkolnych. Takiego zgłoszenia można dokonać do dnia 15.06.2022 r.
Zasady organizacji zajęć opiekuńczych:
1. Terminy:
- 27.06.2022 r. – 08.07.2022 r.
- 23.08.2022 r. – 31.08.2022 r.
2. Godziny pracy: 800 – 1600
3. Przewidujemy łączenie dzieci w różnych przedziałach wiekowych w jedną grupę.
4. Opiekę nad dziećmi będą sprawowali różni nauczyciele, w tym nauczyciele, którzy nie pracują z dziećmi w ciągu roku.
5. W czasie opieki wakacyjnej szkoła nie zapewnia posiłków.
6. Opieka wakacyjna przewidziana jest dla dzieci rodziców pracujących.
7. Dostarczenie oświadczenia do wicedyrektora szkoły do dnia 15.06.2022 r.
Plik do pobrania: Wniosek o objęcie opieką wakacyjną dziecka
KOMUNIKAT
Informuję, że dni 25, 26 i 27 maja 2022 r. są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych.
ZBIÓRKA DARÓW
Drodzy Rodzice i Uczniowie naszej szkoły!
Rozpoczynamy zbiórkę darów dla naszych sąsiadów z Ukrainy. Dary należy zbierać w klasach, następnie Samorząd szkolny odbierze je i przekaże do punktu zbiorczego w Bodzentynie.
Bardzo prosimy o włączenie się do akcji.
Lista produktów potrzebnych:
- produkty spozywcze o długim terminie ważności
- środki czystości
- środki chemiczne i higieniczne
Zbiórka będzie trwać do końca bieżącego tygodnia.
Samorząd szkolny
Jak można pomóc dziecku dobrze się zachowywać ?
Wielu rodziców niepokoi się o to, czy wywiera na swoje dziecko właściwy wpływ. Jednym z problemów, które najbardziej martwią rodziców jest kwestia dyscypliny, czyli pytanie co zrobić, aby dzieci dobrze się zachowywały. Dla wielu rodziców ten problem może okazać się zbyt trudny. Wydaje się, że każdy ma swoje zdanie na temat: Jak należy wychowywać dzieci? Czy zbyt mało dyscypliny oznacza, że dzieci wymknęły się nam spod kontroli? Czy zbyt surowa dyscyplina sprawi, że zwrócą się przeciwko nam?
Wiemy, że dzieciom potrzebne są granice, aby mogły czuć się bezpiecznie, ale wcale nie jest łatwo owe granice wyznaczyć.
Pozytywne wybory rodziców:
* dawaj dzieciom przykład dobrego zachowania - dzieci uczą się naśladując zachowania innych i z pewnością będą naśladować Twoje postępowanie,
* zmieniaj otoczenie, a nie dziecko - lepiej jest trzymać cenne, niebezpieczne przedmioty poza zasięgiem dziecka niż karać dziecko za jego naturalną ciekawość,
* wyrażaj swoje życzenia pozytywnie - mów dzieciom czego od nich oczekujesz, a nie tylko to czego sobie życzysz,
* stawiaj realne wymagania - pamiętej o tym, aby zadawać sobie pytanie: czy Twoje wymagania odpowiadają wiekowi i sytuacji dziecka? Musisz okazać więcej cierpliwości, jeżeli Twoje dziecko jest bardzo małe, albo kiedy choruje lub jest zmęczone* nie polegaj zanadto na nagrodach i karach - w miarę jak dzieci dorastają, kary i nagrody stają się coraz mniej skuteczne. Wyjaśniaj powody Twoich decyzji. Negocjuj ze starszymi dziećmi, stosuj taktykę odwracania uwagi w przypadku małych dzieci.
Wychowując dzieci pamiętajmy, że:
- Miłość jest najważniejszą potrzebą wszystkich dzieci. Jest także istotnym elementem pozytywnej dyscypliny. Im częściej okazujesz dziecku miłość, przytulając je, całując i mówiąc mu ,,kocham Cię”, tym bardziej będzie chciało Ono udowodnić, że na nią zasługuje. Miłość pozwala dziecku zbudować pewność siebie i poczucie własnej wartości.
- Granice są potrzebne nawet w najbardziej kochającym się związku, w którym ludzie potrafią się słuchać. Bycie rodzicem polega między innymi na wyznaczaniu granic. Jest czymś naturalnym, że dziecko testuje owe granice. To nie jest niesforność ale część procesu uczenia się. Dzieci czują się bezpieczniej jeśli trzymamy się granic, które zostały wyznaczone, nawet jeśli czasami narzekają.
- Śmiech pomaga rozładować napięte sytuacje. Czasami rodzice stają się tacy poważni, że rodzicielstwo przestaje dawać im radość. Dostrzegajmy zabawne strony bycia rodzicem i pozwólmy sobie na śmiech kiedy jest to możliwe.
- Chwal i zachęcaj swoje dziecko. Oczekuj, że dziecko będzie się dobrze zachowywało i zachęcaj je do podejmowania wysiłków. Chwalmy je za dobre zachowania i starajmy się ignorować te niewłaściwe. Im częściej będziemy zrzędzić, tym rzadziej nasze dziecko będzie nas słuchać.
- Słuchajmy uważnie tego, co mówią nasze dzieci. Interesujmy się tym co robią i co czują. Zapewniajmy je, że silne uczucia nie są czymś złym, jeśli wyraża się je w odpowiedni sposób.
- Szanujmy swoje dzieci tak jak szanowalibyśmy dorosłego. Pozwólmy im uczestniczyć w podejmowaniu decyzji, szczególnie tych, które ich dotyczą. Słuchajmy ich zdania. Jeśli mamy zamiar powiedzieć dziecku coś przykrego, zastanówmy się, jak by to zabrzmiało gdybyśmy powiedzieli to komuś dorosłemu. Przeprośmy, jeśli postąpiliśmy niewłaściwie.
- Ustalmy porządek dnia. Małe dzieci będą się czuły bezpieczniej i łatwiej będzie nam uniknąć konfliktów jeśli ustalimy początek dnia. Będą się czuły lepiej, jeśli wprowadzimy stałe pory posiłków, snu i zabaw.
- W każdej rodzinie potrzebne są pewne zasady, jednak starajmy się zachowywać elastyczność w przypadku małych dzieci. Kiedy już ustalimy zasady obowiązujące w rodzinie, bądźmy konsekwentni. Dzieci mogą się poczuć bardzo niepewnie, jeśli jednego dnia wprowadzimy jakąś zasadę a następnego ją odwołamy.
- Postrzeganie świata z perspektywy własnego dziecka i wyobrażanie sobie tego co ono czuje jest kluczem do zrozumienia jego zachowania. Przypomnijmy sobie, jak my czuliśmy się będąc dzieckiem i jak niezrozumiały wydawał się nam świat dorosłych, kiedy mieliśmy poczucie, że potraktowano nas niesprawiedliwie.
Iwona Pańtak
KOMUNIKAT
Informuję, że spotkania z rodzicami odbędą się on-line 3 lutego 2022 r. się w następujacych godzinach:
- Punkt Przedszkolny i Oddziały Przedszkolne godz. 16.00
- Klasy I-III godz. 16.30
- Klasy IV-VI godz. 17.00
- Klasy VII-VIII godz. 17.30
KOMUNIKAT
Informuję, że od 31.01.2022 r. do 27.02.2022 r. uczniowie klas 5-8 będą mieli zajęcia w formie zdalnej na platformie ZOOM.
Punkt Przedszkolny, Oddziały Przedszkolne oraz uczniowie klas 1-4 będą kontynuowali naukę w trybie stacjonarnym.
KOMUNIKAT
Informuję, że w pierwszym tygodniu ferii szkoła zapewnia opiekę świetlicową dla dzieci przedszkolnych w godzinach od 8.00 - 13.00.
KOMUNIKAT
Informuję, że dzień 7 stycznia 2022 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.
KOMUNIKAT
Szanowni Państwo
W załączeniu przekazuję wspólny list Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka oraz Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego dotyczący szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19. W liście ministrowie informują o rekomendacji Europejskiej Agencji Leków dotyczącej szczepień w tej grupie wiekowej. Przytaczają także dane świadczące o skuteczności i bezpieczeństwa stosowania szczepionki wśród najmłodszych.
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy
Ministerstwo Edukacji i Nauki
List Ministra Edukacji i Nauki oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat – wersja pdf
KOMUNIKAT
Informuję, że dzień 12 listopada 2021 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W tym dniu szkoła zapewnia opiekę w godzinach swojej pracy.
KOMUNIKAT
Kuratorium Oświaty w Kielcach
Bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży i opiekunów – wsparcie psychologiczne w sytuacji kryzysu
Zachęcamy uczniów przeżywających lęki, napięcia emocjonalne, kłopoty i trudności wpływające na zdrowie psychiczne do skorzystania z bezpłatnej infolinii Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12. Pod tym numerem telefonu młodzi ludzie, a także ich opiekunowie otrzymają bezpłatne i profesjonalnie wsparcie psychologiczne. Do dyspozycji dzieci i młodzieży jest także czat internetowy. Zarówno telefon zaufania, jak i czat zapewniają pełną dyskrecję oraz anonimowość i dostępne siedem dni w tygodniu przez całą dobę.
Telefon zaufania i bezpłatny czat internetowy dla uczniów przeżywających trudności 800 12 12 12
Młodzi ludzie, którzy przeżywają trudności wpływające na zdrowie psychiczne, mogą skorzystać z bezpłatnego telefonu zaufania Rzecznika Praw Dziecka. Dzwoniąc pod numer 800 12 12 12, otrzymają profesjonalne wsparcie psychologiczne. Rozmówcy będą mieli zapewnioną dyskrecję i anonimowość.
Dzieci i młodzież mogą skorzystać także z czatu internetowego. Nie wymaga on logowania oraz instalowania żadnej aplikacji.
Telefon i czat są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.
Więcej informacji na temat Dziecięcego telefonu Zaufania można znaleźć na stronie Rzecznika Praw Dziecka.
Telefonem zaufania Rzecznika Praw Dziecka od 1 listopada zastąpił ogólnopolską infolinię dla dzieci i młodzieży oraz ich opiekunów POMAGAMY (800 800 605).
Instrukcja zgłoszenia roszczenia z umowy ubezpieczenia EDU PLUS
w Towarzystwie Ubezpieczeniowym InterRisk
rok szkolny 2021/2022
Przed przystąpieniem do zgłoszenia należy przygotować:
- Serię i numer polisy, z której będzie zgłaszanie roszczenia
- Dane osobowe osoby Ubezpieczonej
- Dane Ubezpieczającego
- Numer rachunku bankowego, na które należy wypłacić świadczenie
- Dokumentację medyczną z przebiegu i zakończenia leczenia
Szkodę można zgłosić w następujący sposób:
- Telefonicznie pod numerem (22) 575-25-25
- Pocztą tradycyjną – kompletną dokumentację należy wysłać na adres:
Przegr. Pocztowa nr 3334, 610-40 Katowice
- Pocztą elektroniczną - skany wymaganych dokumentów (wskazanych w §21 OWU) należy przesłać na adres e-mail: szkody@interrisk.pl
Druk zgłoszenia roszczenia dostępny jest do pobrania na stronie www.interrisk.pl pod poniższym linkiem:
https://www.interrisk.pl/szczegoly-produktu/szkolne-edu-plus/
NUMERY POLIS
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi: EDU-A/P nr 102597
Punkt Przedszkolny: EDU-A/P nr 102596
Kontakt: Elżbieta Salij-Rosińska
tel. 730 952 198
Konsultacje strategii dla młodych w woj. świętokrzyskim - komunikat Kuratorium Oświaty w Kielcach
9 listopada odbędzie się kolejna z wojewódzkich konferencji konsultacyjnych, na których młodzi ludzie z województwa świętokrzyskiego otrzymają możliwość zgłaszania pomysłów do „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia”, wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej. Zapisy przyjmowane będą do 8 listopada (poniedziałek) do godziny 12:00.
– Konsultacje wojewódzkie ogólnopolskiego dokumentu strategicznego dla młodzieży to pierwsza w historii naszego państwa inicjatywa, w której przedstawiciel administracji rządowej zaprasza wszystkich młodych Polaków do tworzenia strategii państwa polskiego a tym samym do wspólnego decydowania o przyszłości Polski. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału, bez względu na poglądy – mówi inicjator konsultacji, Piotr Mazurek – Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej, sekretarz Stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Konsultacje „Strategii RP na rzecz Młodego Pokolenia” to wydarzenie skupiające przedstawicieli środowisk młodzieżowych, uczniów, studentów i doktorantów z całej Polski, w którego trakcie podejmowane są dyskusje poświęcone ważnym tematom dla młodego pokolenia Polaków. Celem konsultacji wojewódzkich jest zebranie opinii i wypracowanie rozwiązań, które posłużą do stworzenia wieloletniego planu działań państwa w obszarze polityki młodzieżowej.
Dyskusje prowadzone w ramach konsultacji, podzielone są na siedem obszarów tematycznych; „edukacja i szkolnictwo wyższe”, „rynek pracy i przedsiębiorczość”, „społeczeństwo obywatelskie i kultura”, „polityka społeczna, polityka prorodzinna i mieszkaniowa”, „zdrowie i sport” oraz „ekologia i klimat” oraz „Polska w Unii Europejskiej”.
Konsultacje dla woj. świętokrzyskiego rozpoczną się 9 listopada br. od godz. 17:00. Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się pod następującym adresem: https://strategiamlodych14.webankieta.pl/
Zapisów na wydarzenie można dokonywać do 8 listopada (poniedziałek) do godziny 12:00. Konsultacje z powodu pandemii będą odbywać się zdalnie, w formie wideokonferencji.
Więcej informacji na temat konsultacji znajduje się na oficjalnej stronie konsultacji https://www.gov.pl/DlaMlodych. Każdy uczestnik spotkań konsultacyjnych otrzyma certyfikat potwierdzający udział w pracach nad stworzeniem projektu „Strategii RP na Recz Młodego Pokolenia”.
Organizatorem konsultacji jest Pełnomocnik Rządu ds. Polityki młodzieżowej Piotr Mazurek wraz z Radą Dialogu z Młodym Pokoleniem – pierwszym w historii Polski organem dialogu obywatelskiego pomiędzy młodym pokoleniem Polaków a najważniejszymi instytucjami państwowymi.
KAMPANIA "WYBIERAJ BEZPIECZNĄ ŻYWNOŚĆ"
Kampania Europejskiego Europejskiego Urzędu ds. Bezpieczeństwa Żywnośc (EFSA) i Państwowej Inspekcji Sanitarnej pod hasłem „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood.
Celem kampanii jest uświadomienie konsumentom jak istotną rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa żywności odgrywa nauka, natomiast jej kluczowym przesłaniem jest zachęcenie obywateli do dokonywania świadomych i pewnych wyborów żywieniowych.
Konsumenci w Unii Europejskiej należą do najlepiej chronionych i poinformowanych o zagrożeniach w łańcuchu żywnościowym obywateli na świecie. Unijny system bezpieczeństwa żywności wytycza odpowiednie zasady i wymagania dla przedsiębiorców, organów kontrolnych, jak również daje konsumentom prawo do dostępu do wiedzy dotyczącej bezpieczeństwa produkcji, przetwarzania, pakowania, etykietowania i sprzedaży żywności.
Kampania „Wybieraj Bezpieczną Żywność” #EUChooseSafeFood skierowana jest głównie do obywateli UE w wieku 25 - 45 lat, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet oraz młodych rodziców dzieci szkolnych i przedszkolnych.
Przy realizacji działań kampanii EFSA Główny Inspektorat Sanitarny współpracuje z innymi organami urzędowej kontroli oraz jednostkami naukowymi, w tym przede wszystkim Narodowym Instytutem Zdrowia Publicznego – PZH - Państwowym Instytutem Badawczym.
Więcej informacji na temat kampanii EFSA #EUChooseSafeFood wraz z pakietem materiałów do pobrania i wykorzystania (wideo/infografiki dot. kampanii), dostępnych jest na stronie: https://campaigns.efsa.europa.eu/EUChooseSafeFood/#/index-pl
Kontakt: tel. kom. 887435439 - Oddział Promocji Zdrowia i Oświaty Zdrowotnej PSSE w Kielcach
KOMUNIKAT
Informuję, że 14 października 2021 r. - Dzień Edukacji Narodowej - jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Zorganizowane będę w tym dniu apel, konkursy, gry sportowe i inne tego typu wydarzenia w godzinach:
- klasy I-IV od godz.8.00 do 11.30 (odwóz godz. 11.30)
- klasy V-VIII od godz. 8.00 do 12.00 (odwóz godz. 12.00)
- oddziały przedszkolne od godz. 8.00 do godz. 16.00
- świetlica - do godz. 16.00
Ewa Orzechowska
KOMUNIKAT
Informujemy, że na czas prac przy boisku szkolnym wyłączony jest ciąg komunikacyjny i parking od ulicy Żeromskiego. Do szkoły wchodzimy furtką od ulicy Kieleckiej.
KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
- 01.09.2021 r. - rozpoczęcie roku szkolnego
- 23.12.2021 r. – 31.12.2021 r. - zimowa przerwa świąteczna
- 17.01.2022 r. – 30.01.2022 r. - ferie zimowe
- 14.04.2022 r. - 19.04.2022 r. - wiosenna przerwa świąteczna
- 24.06.2022 r. - zakończenie roku szkolnego
DNI WOLNE OD ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH
W ROKU SZKOLNYM 2021/2022
- 12 listopada 2021 r.
- 7 stycznia 2022 r.
- 2 i 4 maja 2022 r.
- 24, 25, 26 maja 2022 r. - egzamin ósmoklasisty
- 17 czerwca 2022 r.
KOMUNIKAT
HARMONOGRAM SPOTKAŃ Z RODZICAMI
w roku szkolnym 2021/2022
Spotkania odbywają się w czwartki o godz. 1700
18 listopada 2021 r.
3 lutego 2022 r.
21 kwietnia 2022 r.
KOMUNIKAT
Informujmy, że w dniu 10 września 2021 r. (piatek) o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie
Dyrekcji z Radą Rodziców.
Harmonogram przywozów i odwozów dzieci
Szkoła Podstawowa im. Poetów Doliny Wilkowskiej
w Św. Katarzynie
od 1 września 2021 r.
Przywóz I
7 15 – Szkoła
7 17 – Wilków ul. Stara Wieś
7 19 – Wilków ul. Łazy
7 22 – Wilków ul. Sosnowa
7 25 – Wilków I ul. Łysogórska
7 27 – Wilków II ul. Łysogórska
7 32 – Szkoła
Przywóz II
7 33 – Św. Katarzyna ul. Żeromskiego
7 35 – Św. Katarzyna I ul. Grabowa
7 37 – Św. Katarzyna II ul. Grabowa
7 39 – Św. Katarzyna III ul. Grabowa
7 43 – Krajno Zagórze
7 45 – Szkoła
Odwozy uczniów
Dzień tygodnia
|
I odwóz
|
II odwóz
|
III odwóz
|
Poniedziałek
|
12:45
|
13:35
|
15:10
|
Wtorek
|
12:45
|
13:35
|
15:10
|
Środa
|
12:45
|
13:35
|
16:00
|
Czwartek
|
12:45
|
13:35
|
15:10
|
Piątek
|
12:45
|
13:35
|
15:10
|
Opiekunem przywozu jest Pani Maria Szymczyk
Opiekunem odwozu jest Pani Marta Bzymek
KOMUNIKAT
Organizacja rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022
w dniu 01.09.2021 r.
1. Rozpoczęcie roku szkolnego o godzinie 9.00.
2. Autobus dowożący uczniów wyjeżdża spod szkoły o godzinie 8.15 i jedzie kolejno: Wilków- Grabowa- Krajno.
3. Nie przewiduje się spotkania ogólnego z Dyrekcją szkoły, uczniowie spotkają się ze swoimi wychowawcami w klasach.
4. Uczniowie otrzymają zestawy podręczników na nowy rok szkolny, w związku z tym proszeni są o zabranie ze sobą plecaków na książki.
5. Zasady wchodzenia uczniów do budynku szkoły:
- wychowawcy oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej odbiorą dzieci przed budynkiem szkoły,
- uczniowie klasy II i III wchodzą do szkoły bocznym wejściem od strony dziedzińca,
- uczniowie klas IV, V, VI, VII, VIII wchodzą wejściem głównym
6. Pierwszy odwóz będzie o godzinie 10.00. Najpierw odjadą uczniowie zerówki, klasy pierwszej, drugiej i trzeciej.
O godzinie 10.30 pozostali uczniowie, czyli klasy IV-VIII.
7. Prosimy przypomnieć swoim dzieciom o zasadach bezpieczeństwa i obowiązku posiadania maseczki ochronnej.
Ewa Orzechowska
Dyrektor szkoły
KOMUNIKAT
Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie (tzw. 300+) w ramach programu „Dobry Start” przyznaje i wypłaca ZUS. Program uprawnia do jednorazowego wsparcia w wysokości 300 zł dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny — czyli wyprawki szkolnej. Wniosek można złożyć wyłącznie drogą elektroniczną – za pomocą portalu (PUE) ZUS, bankowości elektronicznej lub portalu Emp@tia. Pieniądze wypłacane są wyłącznie na rachunek bankowy.
Rodzice — bez względu na dochody — mogą otrzymać jednorazowo 300 zł na zakup podręczników, zeszytów, sprzętów potrzebnych uczniom oraz pozostałego wyposażenia niezbędnego dzieciom uczącym się w szkołach podstawowych, liceach, szkołach policealnych oraz innych placówkach edukacyjnych do ukończenia 20 roku życia lub 24 lat w przypadku osób z niepełnosprawnościami.
ZUS O/Kielce organizuje od 1 lipca 2021 mobilne punkty informacyjne w siedzibach urzędów miast i gmin głównie tam, gdzie nie ma placówki ZUS.
Więcej informacji: https://www.zus.pl/baza-wiedzy/program-dobry-start
KOMUNIKAT
Informujemy, że w związku z brakiem zgłoszeń we wcześniej wskazanym terminie, dotyczącym zapewnienia opieki wakacyjnej w oddziałach przedszkolnych, istnieje możliwość dokonania takiego zgłoszenia do dnia 25.06.2021 r.
Zasady organizacji zajęć opiekuńczych:
- Terminy:
- 28.06.2021 r. – 02.07.2021 r.
- 25.08.2021 r. – 31.08.2021 r.
- Godziny pracy: 800 – 1600
- Przewidujemy łączenie dzieci w różnych przedziałach wiekowych w jedną grupę.
- Opiekę nad dziećmi będą sprawowali różni nauczyciele, w tym nauczyciele, którzy nie pracują z dziećmi w ciągu roku.
- W czasie opieki wakacyjnej szkoła nie zapewnia posiłków.
- Opieka wakacyjna przewidziana jest dla dzieci rodziców pracujących.
- Dostarczenie oświadczenia do wicedyrektora szkoły do dnia 25.06.2021 r.
WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA
grupa 3 latków
Rok szkolny 2021/ 2022
Wyprawka:
- grube kredki ołówkowe Bambino/Astra/Jumbo (zapakowane w piórnik)
- nożyczki
- fartuszek do malowania
- 2 sztuki grubych klejów w sztyfcie
- teczka z gumką (na prace dziecka)
- buty na zmianę do chodzenia po przedszkolu zapinane na rzepy
- zestaw ubranek na zmianę (bluzka, koszulka, spodnie na gumce, skarpetki, 2x majteczki) wszystko zapakowane w podpisany worek ściągnięty sznurkiem
Wykaz pozostałych przyborów potrzebnych do pracy na zajęciach oraz przyborów higienicznych podany zostanie na pierwszym spotkaniu we wrześniu do zakupu grupowego przez osoby wyznaczone w grupie.
Książki również zostaną zakupione grupowo.
Wychowawca: Paulina Domagała
WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA
grupa 4-5 latków
Rok szkolny 2021/ 2022
Wyprawka 4 – latka
- blok techniczny kolorowy
- kredki ołówkowe (w podpisanym piórniku)
- kredki świecowe
- temperówka
- nożyczki
- farby plakatowe
- plastelina
- klej 2 szt.
- 1 arkusz brystolu ( kolor do wyboru: czerwony, zielony lub żółty)
- teczka (na prace dzieci)
- 1 ryza papieru ksero
- fartuszki (do malowania farbami)
- podkładki na stolik (do malowania farbami)
- mydło w płynie
- opakowanie chusteczek nawilżonych
WYKAZ PODRĘCZNIKÓW
Książki zostaną zakupione grupowo. Poinformujemy o szczegółach we wrześniu na pierwszym spotkaniu. Gdyby ktoś chciał kupić podręczniki indywidualnie proszę o kontakt z wychowawcą.
UBRANIA NA ZMIANĘ
Proszę przynieść ubrania (bluzka, spodenki, majteczki, skarpetki) w worku ze sznurkiem.
PROSZĘ ABY WSZYSTKIE PRZYBORY, KSIĄŻKI I WOREK NA UBRANIA BYŁY PODPISANE
Wychowawca: Monika Figiel
Wyprawka 5 – latka
- blok techniczny kolorowy
- kredki ołówkowe
- kredki świecowe
- temperówka, nożyczki
- farby plakatowe
- plastelina
- klej
- arkusz brystolu [kolor do wyboru – czerwony, zielony lub żółty]
- teczka na prace dzieci
- 1 ryza papieru ksero
- fartuszek do malowania farbami
- podkładka na stolik
- 1 pudełko chusteczek nawilżających lub higienicznych
- 1 mydło w płynie
Wykaz podręczników
Książki zostaną zakupione grupowo. Poinformujemy Państwa o szczegółach we wrześniu na pierwszym spotkaniu. Gdyby ktoś chciał zakupić podręczniki indywidualnie proszę o kontakt z wychowawcą.
Ubrania na zmianę
Proszę przynieść ubrania na zmianę dla dziecka [bluza, spodenki, majteczki] w worku ze sznurkiem.
PROSZĘ ABY WSZYSTKIE PRZYBORY, KSIĄŻKI I WOREK NA UBRANIA BYŁY PODPISANE
Wychowawca: Jadwiga Mazur
WYPRAWKA DLA PRZEDSZKOLAKA
grupa 5-6 latków klasa „0"
rok szkolny 2020/2021
Wyprawka:
- Ołówek
- Gumka
- Kredki grube miękkie
- Temperówkę
- Pisaki
- Plastelina
- Blok rysunkowy (format A4)
- Blok techniczny kolorowy ( format A4)
- Klej w sztyfcie
- Nożyczki
- Papier kolorowy
- Książeczka do kolorowania
- Ryza papieru
- Obuwie miękkie na zmianę zapinane na rzepy
WSZYSTKIE PRZYBORY POWINNY BYĆ PODPISANE
Wykaz podręczników:
- „Nowe przygody Olka i Ady” BB+- Wiesława Żaba- Żabińska, Anna Banaś Wyd. MAC(kuferek) Pakiet dla dzieci sześcioletnich
- Religia: „Jezus mnie kocha” Autor ks. K. Mielnicki i E. Kondrak wyd. JEDNOŚĆ
- Język angielski kl. ‘’0’’:,,New English Adventage’’ STARTER– tylko zeszyt ćwiczeń, Regina Raczyńska, Cristina Bruni. Wyd. PEARSON
Wychowawca: Teresa Stępnik
KOMUNIKAT
Wykaz podręczników do religii na rok szkolny 2021/2022
Klasa
|
Tytuł podręcznika
|
Autor
|
0
|
Tak! Jezus mnie kocha.
|
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
|
I
|
Poznaję Boży świat
|
ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
|
II
|
Odkrywam Królestwo Boże
|
D. Kurpiński, J. Snopek.
Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak
|
III
|
Jezus jest z nami
|
D. Kurpiński, J. Snopek.
Red. ks. J. Czerkawski, E. Kondrak
|
IV
|
Miejsca pełne Bogactw
|
Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek
|
V
|
Spotkania ubogacające
|
Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska
|
VI
|
Tajemnice Bogatego życia
|
Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska
|
VII
|
Błogosławieni, którzy szukają Jezusa
|
Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska
|
VIII
|
Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi
|
Ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska
|
POWRÓT DZIECI DO SZKOŁY - WSKAZÓWKI DLA RODZICÓW
Powrót dzieci do szkół, chodź długo wyczekiwany może okazać się nie lada wyzwaniem, również dla rodziców. Oto kilka porad jak wesprzeć dziecko w powrocie do szkoły:
Motywuj - poprzez:
- Skupienie uwagi na pozytywnych aspektach powrotu do szkoły;
- Zauważenie korzyści jakie dziecko może czerpać z nauki stacjonarnej;
- Wyznaczanie małych celów do realizacji i docenianie każdego postępu;
- Wzmacnianie drobnych starań i każdego przejawu pozytywnego zachowania;
Zadbajmy o małe przyjemności po szkole np. lody, wspólne granie w planszówkę, wycieczka rowerowa. Nie naciskajmy, nie przypominajmy o klasówkach, lepszych ocenach, dzieci i tak czują presję przed powrotem do szkoły, nie wzmacniajmy jej.
Pamiętaj o emocjach:
W związku z powrotem do szkoły u dzieci mogą pojawić się różne emocje od radości, poprzez lęk, strach i złość. Zaakceptujmy je, nie negujmy i nie oceniajmy. Okażmy zrozumienie, wspierajmy pozytywne myślenie, wskazując korzyści z aktualnej sytuacji.
Po powrocie dziecka ze szkoły do domu nie pytajmy o oceny i sprawdziany, ale o emocje i samopoczucie. Można zapytać:
- jak się czułeś w szkole;
- co dobrego się wydarzyło;
- w czym mogę Ci pomóc?
Szczera wspierająca rozmowa pomoże dziecku, wyrazić lęki i obawy związane ze szkołą, a także rozładować emocje.
Po powrocie do szkoły mogą pojawić się pewne problemy. Rodzice muszą być gotowi na:
- niechęć- może pojawić się przez parę dni, ale może też pojawić się u dzieci, które chętnie wróciły do szkoły;
- pogorszenie ocen- powrót do nauki stacjonarnej, wiąże się z ponowną adaptacją do systemu oceniania, czy sposobu przekazywania wiedzy, co może skutkować spadkiem ocen;
- spadek koncentracji uwagi – może być związany z inną niż dotychczas organizacją lekcji i pracy;
- napięcie zarówno fizyczne jak i emocjonalne- może to być wynik przeciążenia nową sytuacją. Zadbajmy o aktywność fizyczną i relaks dziecka;
- unikanie rówieśników- ponowny wielogodzinny kontakt z rówieśnikami może okazać się trudnym zadaniem.
W każdej z powyższych sytuacji pamiętajmy aby zapytać:
- jak się czujesz ?
- w czym mogę pomóc?
- czego potrzebujesz w tej sytuacji ?
Bądźmy:
- wspierający;
- wyrozumiali;
- otwarci na nowe emocje i potrzeby dziecka.
Pedagog szkolny
OGŁOSZENIE
Informujemy, że Szkoła Podstaowa im. Poetów Doliny Wilkowskiej w Świętej Katarzynie przyłącza się do akcji "ZBIERAJ NAKRĘTKI",które zostaną przekazane na rzecz dzieci z Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej
Instrukcja zgłoszenia roszczenia z umowy ubezpieczenia EDU PLUS
w Towarzystwie Ubezpieczeniowym InterRisk
rok szkolny 2020/2021
Przed przystąpieniem do zgłoszenia należy przygotować:
- Serię i numer polisy, z której będzie zgłaszanie roszczenia
- Dane osobowe osoby Ubezpieczonej
- Dane Ubezpieczającego
- Numer rachunku bankowego, na które należy wypłacić świadczenie
- Dokumentację medyczną z przebiegu i zakończenia leczenia
Szkodę można zgłosić w następujący sposób:
- Telefonicznie pod numerem (22) 575-25-25
- Pocztą tradycyjną – kompletną dokumentację należy wysłać na adres:
Przegr. Pocztowa nr 3334, 40-610 Katowice
NUMERY POLIS
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Przedszkolnymi: EDU-A/P nr 086751
Punkt Przedszkolny: EDU-A/P nr 086752
Kontakt: Elżbieta Salij-Rosińska
tel. 730 952 198
Jeżeli Twoje dziecko potrzebuje pomocy psychologiczno-pedagogicznej, logopedycznej zgłoś wychowawcy, dyrektorowi – umożliwimy kontakt ze specjalistami.
Przydatne adresy:
- Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Bodzentynie
ul. Wolności 1A
26-010 Bodzentyn
tel/fax. 41 3115020
e-mail. pppbodzentyn@op.pl
- Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Bodzentynie
ul. Suchedniowska 3
26-010 Bodzentyn
tel/fax 41 311 55 41
e-mail: mgops@bodzentyn.ugm.pl
- Komisariat Policji w Bodzentynie
ul. Piłsudskiego 3,
26 - 010 Bodzentyn
telefon: sekretariat: 041 349 36 82, fax: 041 349 37 82
bodzentyn@ki.policja.gov.pl
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie (PCPR)
ul. Wrzosowa 44
25-211 Kielce,
e-mail: pcpr@powiat.kielce.pl
Punkt konsultacyjno – doradczy mieści się na ul. Okrzei 18 IV piętro, lokale 9 i 10
- Centrum Interwencji Kryzysowej (CIK)
ul. Urzędnicza 7
25-729 Kielce
tel. 41 366 48 47 (telefon całodobowy)
-
- Świętokrzyskie Centrum Profilaktyki i Edukacji (ŚCPiE)
ul. J. Nowaka Jeziorańskiego 65, 25-432 Kielce
Rejestracja Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Psychoterapii 41 36-76-788
Sekretariat dyrektora 41 36-76-302, Fax 41 36-76-938
Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów alkoholowych 41-3676-302 wew.23
adres mailowy: scpie@profilaktyka.com
- Stowarzyszenie Pomocy Rodzinie „PRO”
ul. Jana Kochanowskiego 7/16
25-384 Kielce
Adres do korespondencji:
Jana Nowaka – Jeziorańskiego 65
25-432 Kielce tel. 508910792; 500478878
e-mail: spr-pro@wp.pl
- NZOZ „SYNTONIA”
Poradnia Zdrowia Psychicznego w Kielcach
ul. Podgórska 20
25-103 Kielce
tel. 41 341 52 57
- Poradnia Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży
25-731 Kielce
ul. Słoneczna 1
tel: 041 345 11 47
- Poradnia Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży, Zakład Opieki Psychiatrycznej
25-411 Kielce
Szydłówek Górny 1C/3
tel: 041 332 77 52
- Poradnia Zdrowia Psychicznego Dla Dzieci i Młodzieży, Poradnia Leczenia Uzależnień i Poradnia Leczenia Uzależnień od Substancji Psychotropowych
25-711 Kielce
ul. Karczówkowska 36tel: 041 366 94 00
e-mail: rejestracja@nadziejarodzinie.org.pl
12. Miejski Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach (dla przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych); Poradnia Logopedyczna
25-729 Kielce,
ul. Urzędnicza 16
tel: 41 367 67 28; fax: 41 367 69 51
Email: sekretariat@mzppp.pl
116 111
telefon zaufania dla dzieci
i młodzieży
800 100 100
telefon dla rodziców
i nauczycieli w sprawach bezpieczeństwa w sieci